Edge Pro to esencja gadżetu. Technicznie na niego patrzeć, to dwa magnesy na zawiasie, a okazuje się, że takie połączenie daje dość duże możliwości w kontekście codziennej pracy.

Edge Pro ma bardzo proste zadanie: otóż ma pozwolić np. na poszerzenie ekranu do pracy, kiedy jesteś użytkownikiem komputerów przenośnych od Apple. No i domyślam się, że połowa z Was zrobiła jęk zawodu. Dlaczego znowu Apple? Spokojnie, spieszę z informacją, że urządzenie jest także kompatybilne z innymi urządzeniami.

533064e541d8e9666b5b51a7d7eab075 original

Zacznijmy jednak od początku, czym jest Edge Pro? To nic innego jak uchwyt magnetyczny, który możecie przyczepić do klapy ekranu swojego Macbooka. Tutaj rozwiązuje się zagadka, dlaczego akurat komputery Apple są preferowane? Otóż ich obudowy są doskonałe dla magnesu. W przypadku innych komputerów będzie potrzebna dodatkowa magnetyczna naklejka.

R E K L A M A

5a11659b961e4181c8f079db3518f431 original

 

Dodatkowo Edge Pro posiada niewielki zawias, za pomocą którego możecie regulować kąt nachylenia. Daje to spore możliwości, jeśli chodzi o miejsce montażu dodatkowe urządzenia. Może to być iPhone oczywiście (jest kompatybilność z MagSafe), ale nawet większe urządzenia jak np. iPad, przez co możemy sobie w bardzo prosty sposób, efektywnie zwiększyć obszar roboczy na ekranie, przeciągając okna między ekranem komputera a ekranem tabletu. Oczywiście do takiego setupu będziemy potrzebować przynajmniej dwóch uchwytów Edge Pro.

a2899eaa54905e8f35c80e63bfa973f4 original 2

Oczywiście nie musicie ograniczać się do komputerów, równie dobrze możecie zrobić kombinacje połączenia iPada np. z iPhonem. Możliwości ograniczone są tylko Waszymi pomysłami. Mało tego, Edge Pro może być także używany jako samodzielny statyw (ustawiony pionowo lub poziomi) dla Waszego telefonu, np. do rozmów przez FaceTime.

e7300892e8ca1e74d8fb1a313f18d679 original

To jednak nie koniec. Pomysłodawcy mają także KIT-y w których sprzedają uchwyty. Możecie kupić Edge Pro w zestawie z ładowarką MagSafe lub z eleganckim, dobrze rozproszonym zewnętrznym światłem ledowym, który ma za zadanie rozświetlać twarz w trakcie zdalnych rozmów i który idealnie pasuje do samego uchwytu. W efekcie czego możecie zrobić doskonały zestaw do rozmów: światło na jednym uchwycie, na drugim iPhone, a w połączeniu z macOS Ventura, możecie wykorzystać kamerkę z telefonu, na co pozwala świeżutki system operacyjny od Apple.

5f5f48437a37237fd477821883e691e3 original

Edge Pro – a jak z cenami?

A jak wygląda sytuacja z cenami? Otóż Edge Pro zaczyna się od 29 EUR, biorąc pod uwagę aktualny kurs waluty, to nie jest to mało niestety, a dalej mamy już opcje podwójnego zestawu za 49 EUR, a dalej zestaw z dwoma uchwytami, światłem i ładowarką to już 109 EUR. Nie jest to tania zabawa, nawet biorąc pod uwagę, że to dalej kampania na Kickstarterze, ale na pewno po jej zakończeniu taniej nie będzie. Jeśli takie urządzenie Wam ułatwi życie, to nie ma na co czekać. Tutaj znajdziecie więcej informacji i ceny.