Wraz z iOS17 Apple udostępniło nową, bardzo ciekawą funkcje o dość samowyjaśniającej się nazwie Daj znać. Teraz również pokazało reklamę, która tę funkcję prezentuje.

Można Apple nie lubić, ale nie można odmówić firmie całkiem ciekawych reklam – chociaż wiemy, że kilka osób z odmiennym zdaniem się znajdzie. Szczególnie w pamięci zapadła mi produkcja sprzed roku, gdy Apple zaprezentowało funkcje w swoim ekosystemie, które pomagają osobom z niepełnosprawnościami w codziennym życiu. Świetnie opakowany materiał, mimo że reklamowy, to i tak doskonały w odbiorze. Teraz czas na nową produkcje! Tym razem firma postanowiła nieco bardziej wypromować jedną z funkcji, która dostępna jest w iOS 17 o nazwie Daj znać.

//dzisiaj na dailyweb

Nie będę Wam psuł zabawy. Sami zobaczcie.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Jak działa funkcja Daj znać? Apple przedstawia

Funkcja Daj znać to nic innego jak system automatycznych notyfikacji. Tak jak zaprezentowano w reklamie, to rozwiązanie automatycznie informuje wyznaczonego odbiorcę o osiągnięciu punktu docelowego podróży, niezależnie od tego, czy to wielka wyprawa przez pół Europy, czy podróż do szkoły.

Funkcja Daj znać pozwala automatycznie powiadomić drugą osobę o dotarciu Twojego iPhone’a na miejsce. Możesz wybrać, jakie szczegóły zostaną udostępnione tej osobie, gdy nie zakończysz sesji Daj znać. Analogicznie, jeśli druga osoba wyśle Ci sesję Daj znać, ale jej iPhone nie dotrze na miejsce zgodnie z oczekiwaniami, zostaną Ci udostępnione między innymi określone informacje, takie jak jej położenie, poziom naładowania baterii i siła sygnału komórkowego.

Funkcje możecie włączyć w iPhone’ach (wyposażonych w iOS17) z poziomu wiadomości. Wystarczy przy edycji profilu zaznaczyć jeden z trybów działania funkcji Daj znać:

  • Gdy docieram do celu – wówczas wybierasz miejsce docelowe i rodzaj transportu. Jeśli system wykryje brak Twojego ruchu w ramach wyznaczonej podróży, poinformuje wyznaczoną osobę powiadomieniem.
  • Po odliczeniu – jeśli ręcznie nie zakończysz sesji po upływie określonego przez Ciebie czasu, wówczas odbiorca otrzyma powiadomienie.

Więcej informacji o funkcji Daj znać znajdziecie w pomocy Apple.

Proste, użyteczne drobiazgi, które są okraszone doskonałą reklamą. Jak tu nie wielbić Apple?