Electronic Arts pokusiło się w końcu o obszerniejszy komentarz w kwestii ostatnich włamań na konta w FIFIE 22. Firma zapowiedziała wynagrodzenie pokrzywdzonym graczom zaistniałej sytuacji.

Ostatnia afera z udziałem graczy FIFY 22 i hakerów okazała się poważniejsza, niż początkowo się spodziewano. Chociaż w tym przypadku słowo haker nie do końca pasuje do sytuacji. Dostęp do kont stracili popularni streamerzy FIFY a także gracze z wysoką statystyką zysku na rynku transferowym, co znaczy po prostu tyle że byli w posiadaniu dużej ilości wirtualnych monet.

Cała akcja odbyła się na bardzo szeroką skalę i wydawałoby się, że wymagała skomplikowanych działań informatycznych. Tymczasem oszuści zdobyli dostęp do pożądanych kont przy użyciu… czatu na żywo z pracownikami pomocy technicznej EA. Brzmi to wręcz absurdalnie, ale niestety to prawda. Internetowi twórcy utracili więc swoje konta przez niekompetencję pracowników Electronic Arts.

R E K L A M A

Żeby zalogować się na czyjeś konto wystarczyło skłamać

Cały sposób polegał na skłamaniu na czacie na żywo, że jest się właścicielem konta a następnie poproszenie pracownika o pomoc w „odzyskaniu” do niego dostępu. Za którymś razem w końcu oszust trafiał na osobę, która nie przywiązywała dużej wagi do protokołów bezpieczeństwa i pomagała w logowaniu. Kolejnym krokiem najczęściej było pozbywanie się z konta monet, kart piłkarzy itd.

Nie pomógł nawet fakt, że jeden z graczy, którzy padli ofiarą oszustwa, FUT Donkey, już jakiś czas temu poprosił pracowników EA o oznaczenie jego konta jako łakomego kąska dla hakerów i nie zmienianie danych do logowania pod żadnym pozorem. To wzmogło tylko protesty społeczności, która w obawie o swoje konta zażądała od twórców FIFY stanowczych działań.

EA komentuje aferę i obiecuje wynagrodzenie szkód

Właśnie doczekaliśmy się więc komentarza ze strony Electronic Arts. Firma potwierdza, że doszło do przejęć wielu kont i obecnie trwają prace nad ich identyfikacją. Zapowiedziano też, że poszkodowani gracze odzyskają dostęp do swoich kont, a także utraconą zawartość w trybie Ultimate Team. Oprócz tego EA przeprosiło za zaistniałą sytuację.

Pewnie wiele osób oczekiwała dodatkowej rekompensaty ze strony firmy, ale wygląda na to że takowej się nie doczekamy. Pozostaje mieć nadzieję, że właściciele ukradzionych kont będą mogli szybko wrócić do gry, a EA zaskoczy całą społeczność FIFY 22 i wyjątkowo faktycznie zadba o to, że na owych kontach ponownie znajdzie się cała utracona zawartość.


Posłuchaj nas!