Sprawdzamy premiery gier w sierpniu, które powinny zainteresować wszystkich entuzjastów wirtualnej rozgrywki.

Mamy za sobą już pierwszy miesiąc wakacji. Lipiec wyglądał w branży gier całkiem nieźle – F1 22, dodatek Hot Wheels do Forzy Horizon 5 czy przeniesione na PC Monument Valley, to tylko niektóre z nowości, które ukazały się w minionym miesiącu. Wakacje mają jednak to do siebie, że największych premier w roku w ich czasie nie uświadczymy, choć trzeba przyznać, że w lipcu jednak coś się działo.  A jak pod względem debiutujących tytułów prezentuje się sierpień? Wbrew pozorom też całkiem nieźle. Oto kilka z najciekawszych propozycji:

Premiery gier w sierpniu

Two Point Campus (PC, PS5, PS4, XSX/S, XONE, Switch) – 9 sierpnia

premiery gier w sierpniu
(źródło: https://store.steampowered.com/app/1649080/Two_Point_Campus/)

„Uniwersum” Two Point rozpoczęło się wraz z Two Point Hospital – od strategii ekonomicznej o bardzo niekonwencjonalnym podejściu do tematu. Z jednej strony gra ma poważne momenty, a z drugiej nie brakuje tu wielu elementów humorystycznych. Two Point Studios postanowiło pójść za ciosem i po sukcesie odsłony opartej o szpital otrzymamy możliwość stworzenia własnego uniwersytetu.

W Two Point Campus ponownie udamy się do miasta Two Point County. Musimy zarówno o studentów, jak i oczywiście o własny portfel, bo naszym głównym celem są pieniądze. Żeby stworzyć odpowiednio działającą uczelnię, musimy odpowiednio dostosować budynek do potrzeb studentów. Oznacza to, że trzeba w nim zawrzeć odpowiednie elementy edukacyjne i rekreacyjne, by sprostać oczekiwaniom uczniów i pracowników. W grze zabraknie multiplayera – jedynym trybem rozgrywki jest ten dla pojedynczego gracza.

Marvel’s Spider-Man (PC) – 12 sierpnia

premiery gier w sierpniu
(źródło: https://store.steampowered.com/app/1817070/Marvels_SpiderMan_Remastered/)

Trzy dni po premierze Two Point Campus ponownie zadebiutuje Marvel’s Spider-Man, tylko tym razem na PC. Sony od jakiegoś czasu przenosi kolejne tytuły ekskluzywne na komputery i doczekał się tego też świetnie oceniany Człowiek Pająk. Gra autorstwa Insomniac Games pojawi się już 12 sierpnia. Marvel’s Spider-Man to nowa adaptacja przygód o superbohaterze – fabuła nie opiera się ani na filmach, ani na komiksach. Historia jest tutaj więc opowiedziana inaczej, ale dalej charakterystycznie dla opowieści o Spider-Manie z wieloma elementami znanymi z innych produkcji.

Akcję w Marvel’s Spider-Man obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby i w zasadzie ciężko, żeby było inaczej, bo rozgrywka opiera się oczywiście na rozmaitych akrobacjach z wykorzystaniem sieci. W grze pobujamy się po budynkach, powspinamy po ścianach, a to wszystko w towarzystwie bardzo płynnych i satysfakcjonujących animacji. Jeśli szukacie gry, w której będziecie mogli się zrelaksować, to Spider-Man będzie odpowiednim wyborem. Nie zabrakło też oczywiście walki. Dzięki pajęczym umiejętnościom możemy wykorzystać elementy otoczenia, by zaskoczyć i wyeliminować wrogów, a także na przykład zakleić ich siecią. Niestety tutaj także nie uświadczymy multiplayera – Nowy Jork możemy eksplorować jedynie w pojedynkę.

F1 Manager 2022 (PC, PS5, PS4, XSX/S, XONE) – 30 sierpnia

premiery gier w sierpniu
(źródło: https://store.steampowered.com/app/1708520/F1_Manager_2022/)

Pewnie niewiele osób skojarzy nazwę Frontier Developments, ale Planet Zoo, Planet Coaster czy Jurassic World Evolution 2 już zapewne tak. Wszystkie te gry łączy fakt, że zostały stworzone przez wspomniane studio, a teraz do tego grona trafi kolejna produkcja – F1 Manager 2022.

Ponownie mamy do czynienia z grą strategiczną, która tym razem opiera się oczywiście na zawodach Formuły 1. W F1 Manager 2022 znajdziemy wszystkich w pełni licencjonowanych uczestników sezonu 2022. Głównym celem jest zbudowanie dobrze zbalansowanego zespołu kierowców i pracowników, który wygra dla nas F1. Naszym zadaniem będzie kontrolowanie wielu elementów od zaplecza, ale także dostosowywanie bolidów czy podejmowanie decyzji o podejściu do konkretnego wyścigu.