Gdyby stworzyć piramidę prestiżu i luksusu dla mechanicznych klawiatur, to firma Ducky mogłaby zajmować jedną z najwyższych pozycji. Teraz jeszcze bardziej umacnia ona swoją pozycję. Producent zaprezentował klawiaturę mechaniczną stworzoną we współpracy z firmą Bethesda Softworks. Co ważne, wykosztuje ona motyw przewodni z kultowej gry DOOM.

To oczywiście nie pierwsza taka współpraca, bo firma Ducky ma ich już na koncie kilka, co tylko potwierdza jej renomę. Co więcej, tytułowy producent i studio Bethesda Softworks mają już za sobą współpracę, która miała miejsce jakiś czas temu. Owocem wspólnych prac była wtedy klawiatura mechaniczna inspirowana grą Fallout.

//dzisiaj na dailyweb

Tym razem Ducky sięga po spuściznę kultowej gry z 1993 roku, tworząc inspirowaną jej motywami specjalną wersję klawiatury Ducky One 3 SF.

Ducky X DOOM limitowana do 666 sztuk

Początki Ducky sięgają 1998 roku. Firma była dystrybutorem popularnych marek komputerowych. W 2008 roku postawiła jednak na własną produkcję i oddzielny brand Ducky. Tajwańska firma dzięki zaangażowaniu, doświadczeniu i całkiem niezłej ofercie wyrosła na lidera rynku mechanicznych klawiatur premium. Obecnie wymieniana jest jako jedna z najlepszych firm tego typu (pomimo dość osobliwej i „sterylnej” oferty).

Ducky X DOOM

Współpraca z Bethesdą zaowocowała wersją z indywidualnie stworzonymi key capsami PBT, które zostały pokryte nadrukiem fullprint w technologii sublimacyjnej. Nadruk ten pokrywa klawisze z wszystkich 5 stron. Tylko w ten sposób można było nanieść motyw z gry. Aby uniemożliwić wytarcie indeksów, naniesiono je na bocznej ściance. Daje to świetny efekt, który potęguje podświetlenie RGB (zwłaszcza z czerwonym lub pomarańczowym kolorem).

Klawiatura 8BitDo Retro jest piękna, mechaniczna i w dodatku stosunkowo tania

Ducky X DOOM

Sprzęt w całości został oparty na modelu One 3 SF. Jest to więc klawiatura w rozmiarze 65% z przełącznikami, które można wymieniać na gorąco. Zastosowano tu tradycyjnie te pochodzące od Cherry – standardowo jest to Red, ale prawdopodobnie wybierzemy również z pozostałych modeli. Oczywiście nie zabrakło tu systemu QUACK, czyli konstrukcji podkładu pod płytę, która modyfikuje akustykę tak, aby była bardziej przyjemna. Ducky korzysta z materiału Q-Bounce, ponieważ okazał się najlepszą mieszanką materiałów sztucznych spośród 17 innych. Oczywiście tytułowy model jest klawiaturą przewodową (USB C).

Keychron Lemokey L3 to pierwsza klawiatura mechaniczna tej firmy, którą stworzono dla graczy

Klawiatura będzie dostępna w limitowanej ilości 666 sztuk dla ISO oraz kolejnych 666 dla ANSI. Cena klawiatury powinna wynosić 149 dolarów (około 600 zł). Niestety, ale jest ona dość „płynna”, a więc dużo zależy od dystrybutora — znalazłem oferty od 600 do 800 zł. Sprzęt firmy Ducky oferowany jest również w naszym kraju. O dostępność tej wyjątkowej wersji trzeba jednak pytać osobiście.