Klawiatury Keychron już kilkukrotnie pojawiały się na łamach dailyweb. Nie byłbym sobą, gdybym pominął fakt, że właśnie pojawił się na horyzoncie nowy model Keychron Lemokey L3. Tym razem, to po raz pierwszy w historii firmy klawiatura dedykowana graczom.

W naszej redakcji kochamy ładne rzeczy, darzymy wyjątkowym sentymentem również te, które dobrze działają. Gdy obie te cechy się łączą, często prowadzi to do prywatnych zakupów. Sebastian jest Keychronoholikiem — ma już dwie klawiatury. Jak dobrze pamiętam, miał też ich pierwszy model, który zdobył dzięki kampanii na kickstarterze. Teraz Keychron to duża i popularna firma, która nie musi już prosić o pieniądze na portalach finansowania społecznościowego. Znowu to jednak robi, bo wprowadza coś całkiem nowego dla siebie — mechaniczną klawiaturę dla graczy Keychron Lemokey L3.

//dzisiaj na dailyweb

Keychron Lemokey L3 – dla graczy i z macro padem

Ostatnio też było głośno za sprawą Keychron — pisaliśmy o ich w pełni aluminiowej klawiaturze Kaychron Q1 Pro oraz współpracy klawiaturowego mistrza z marką smartfonów OnePlus. To, co chcemy pokazać dzisiaj, jest równie ciekawe.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Na portalu Kickstarter dostępna jest już akcja finansowania ich nowego produktu Keychron Lemokey L3. Tak duża i znana firma ma rzeszę wiernych fanów. Nie bez powodów — ich produkty są świetnej jakości, świetnie wyglądają, a na dodatek są całkiem rozsądnie wycenione.

Keychron Lemokey L3

Nic więc dziwnego, że na miesiąc przed końcem akcji udało się zebrać prawie 120 000 dolarów z planowanych 50 000 dolarów. To robi wrażenie, tak samo jak zresztą klawiatura.

Keychron Lemokey L3

Keychron Lemokey L3 to – jak już wspomniałem – po raz pierwszy model tworzony dla graczy. Mam przeczucie, które mówi mi, że w przyszłości nowa seria Lemokey stanie się odrębną marką. Domena lemokey.com jest już zajęta i zaparkowano tu prostą stronę.

Keychron Lemokey L3

Lemokey L3 to w pełni aluminiowa klawiatura o konstrukcji double-gasket z wymiennymi switchami. Obsługuje multipoint, dzięki czemu łączy się przez Bluetooth z trzema urządzeniami na raz. Możliwe jest też łączenie się radiowo przy wykorzystaniu nadajnika USB oraz przewodowo poprzez kabel USB C. Akumulator urządzenia to ogniwo o pojemności 4000 mAh co przekłada się na maksymalnie 200 godzin pracy lub 100 godzin z włączonym podświetlaniem na minimum.

Lemokey to nadal Keychron i wspiera ich oprogramowanie z możliwością zmiany jednego z 22 efektów LED RGB, mapowaniem klawiszy oraz obsługą makr. Co ciekawe klawiatura ma też wbudowany po lewej stronie 4-klawiszowy macro pad z dodatkową gałką.

Cena i dostępność

Keychron Lemokey L3 sprzedawana jest w trzech kolorach Carbon Black, Space Silver oraz Navy Blue. Oferowana będzie w wersji barebone, bez keycapów oraz przełączników. Te standardowe to keycapy double-schot PBT od Cherry oraz switche Gateron Jupiter (do wyboru Red, Brown albo Banana).

Keychron Lemokey L3

Cena Keychron Lemokey L3 w edycji z Kickstartera to 209 dolarów, czyli około 850 zł. Wersja barebone startuje od 189 dolarów, czyli około 770 zł. Więcej informacji na stronie Keychron oraz nowo powstałej stronie Lemokey. Przedpremierowego zakupu można dokonać poprzez kampanię na Kickstarter, klikając w ten link. Wysyłka sprzętu rozpocznie się już we wrześniu.