Nowe 8BitDo Retro to wyjątkowa klawiatura mechaniczna. Ma świetny oldschoolowy charakter, niezłe wykonanie i przynosi kilka fajnych bajerów, jeśli lubisz emulację starych gier.

Oczywiście ani Nintendo, którym inspiruje się 8BitDo, ani sama ta firma nie miała w ofercie klawiatury. Postanowiono to zmienić. Tak jak zawsze w przypadku tej firmy, udało się stworzyć świetny i wyjątkowy produkt. To kolejna klawiatura po tej od OnePlus, którą chętnie bym nabył.

//dzisiaj na dailyweb

8BitDo Retro klawiatura mechaniczna

To nie plastikowa zabawka. To prawdziwa klawiatura mechaniczna z płytą hot-swappable i przełącznikami Kailh Box White V2. Klawiatura ma 87 klawiszy z keycapami wykonanymi z PBT. Są tu dodatkowe klawisze i gałki, którym można przypisać dodatkowe funkcje. 8BitDo Retro posiada wsparcie dla oprogramowania 8BitDo Ultimate Software V2. Dzięki nie mu można mapować klawisze oraz obsługiwać makra.

8BitDo Retro

Na boku są porty dla 4 kontrolerów Super Buttons. To duet dużych przycisków, które można wykorzystać w retro grach lub przypisać in dodatkowe funkcje. W zestawie znalazł się jeden kontroler Super Buttons.

8BitDo Retro

Klawiatura została stworzona dla systemów Windows oraz Android. Możliwe jest połączenie za pośrednictwem kabla USB C, Bluetooth lub radiowo (adapter na USB jest w zestawie i chowa się w klawiaturze. Obudowa 8BitDo Retro wykonana jest z aluminium. Bezprzewodową pracę gwarantuje akumulator o pojemności 2000 mAh. Producent deklaruje, że klawiatura może pracować w ten sposób nawet przez 200 godzin.

8BitDo Retro

Cena i dostępność

Produkty 8BitDo są dostępne w naszym kraju w dużych marketach RTV oraz sklepach internetowych. Nowa klawiatura 8BitDo Retro dostępna jest jednak na razie tylko w przedsprzedaży na stronie internetowego sklepu producenta. Należy się jednak spodziewać, że trafi ona do sklepów po 10 sierpnia, kiedy to producent zacznie realizować przedpremierowe zamówienia.

8BitDo Retro

 

Klawiatura mechaniczna Akko 5075B plus keycapy Akko Carbon Retro to piękny zestaw na początek mojej przygody

Klawiatura występuje w dwóch wersjach kolorystycznych — „N Edition” w oryginalnych odcieniach szarości systemu NES oraz „Fami Edition”, który jak łatwo się domyśleć nawiązuje do japońskiego Famiconu. Cena klawiatury to 99 dolarów za zestaw z kontrolerem 8BitDo Dual Super Buttons.

Więcej informacji na stronie 8BitDo Retro.