Ten tydzień był ewidentnie leniwy, pod względem ciekawych, technologicznych zdarzeń. Jego końcówka broni się jednak kilkoma ciekawymi urządzeniami, bo do takich można zaliczyć – 8BitDo Retro Mechanical Keyboard – C64 Edition.

Jeśli z sentymentem wspominasz utracony czas dzieciństwa i chwile spędzone przed Atari, Amigą i Commodre to ten sprzęt jest dla Ciebie. To kolejna propozycja inspirowana przeszłością i złotą erą 8-bitowców. Tym razem producent przypomina o kultowym Commodore 64.

//dzisiaj na dailyweb

Chociaż wygląda jak produkt z epoki, nie można mu jednak odmówić nowoczesnych rozwiązań i kilku innych unikalnych możliwości. Zresztą sami zobaczcie!

8BitDo Retro Mechanical Keyboard C64 Edition

8BitDo

Jak można zauważyć dzięki przydługiej nazwie to klawiatura mechaniczna. Jej cechą charakterystyczną jest unikalny wygląd retro, który nawiązuje do Commodore 64. Efekt nadaje tutaj głównie obudowa oraz stylizowane keycapsy z ABS-u, o wysokim profilu i dużym kątem nachylenia. Całość wykonana jest w oparciu obudowę z plastiku o wysokiej jakości i gęstości.

Klawiatura 8BitDo Retro jest piękna, mechaniczna i w dodatku stosunkowo tania

Klawiatura posiada 87 przycisków, ale są tu też 3 niestandardowe przyciski funkcyjne i dodatkowo dwa pokrętła (do sterowania głośnością oraz zmieniające tryb). Nowość od 8BitDo działa po kablu, poprzez Bluetooth oraz radiowo (2,4G). Adapter do 2.4G jest sprytnie ukryty w podstawie klawiatury. Niestety sprzęt dedykowany jest tylko dla systemów Windows oraz Android, co jest więcej niż rozczarowujące.

8BitDo

Retro Mechanical Keyboard w edycji C64 posiada białe switche Kailh Kailh. Wbudowany akumulator 2000 mAh pozwala na 200 godzin pracy, a czas ładowania wynosi 4 godziny. Producent chwali się też nowym oprogramowaniem 8BitDo Ultimate Software V2. Pozwala ono na obsługę makr, programowanie klawiszy i funkcji oraz zmianę ustawień klawiatury.

Obrazek 69

8BitDo Retro Mechanical Keyboard C64 Edition w zestawie zawiera dwa dodatki – 8BitDo Dual Super Buttons (te wielkie arcadowe przyciski) oraz 8BitDo Super Stick (mini joystick). Cena w przedsprzedaży to 109,99 dolara, czyli około 440 zł. Więcej informacji na stronie 8Bit.