Lada chwila dojdzie do premiery drugiej części piątego sezonu „Domu z papieru”. Będzie to jednocześnie finałowa partia odcinków, a fani serialu już zacierają ręce. Przyznaję, że pierwsza część 5 sezonu była według mnie najlepszą, jaka została dotychczas wypuszczona.

Serial „Dom z papieru” stał się swoistą legendą, a fani stworzyli niesamowitą otoczkę na całym świecie. Nie dziwi więc, że jest spore oczekiwania na finał produkcji, a jednocześnie niepokój, bo będzie jakoś dziwnie bez serialu w przyszłym roku.

Dom z papieru sezon 5 część 2 – zwiastun

Pierwsza część 5 sezonu „Domu z papieru” była epicka. Dużo się zmieniło, a serial stał się mocną strzelanką z dużą dozą „komiksowości”. Dla wielu fanów była to zmiana na gorsze, bo rzekomo sposób opowiadania historii odszedł od pierwszych sezonów, a działania Profesora i jego ekipy stały się mocno przypadkowe.

W moim przekonaniu jednak taka zmiana była bardzo potrzebna. Gdyby producenci serialu ciągnęli dalej fabułę, do której nas przyzwyczaili szybko zaczęłyby się pojawiać głosy, że wdarła się ogromna schematyczność, a w każdym sezonie odgrzewane są kotlety.

W ostatnich godzinach straciłem bliskich mi ludzi. Nie mogę stracić nikogo więcej przez ten napad.

-zapewnia Profesor.

Każdy, kto oglądał ostanią część wie dokładnie o jakie straty chodzi, a ja nie będę tutaj spoilerował, bo wiem, że spora grupa fanów zostawiła sobie pierwszą część piątego sezonu na grudzień, aby wtedy łyknąć cały sezon za jednym zamachem.

Dom z papieru przez długi czas był najpopularniejszym serialem platformy Netflix. Ostatnio jednak musiał ustąpic miejsca Squid Game, która to produkcja nieoczekiwania bije olbrzymie rekordy oglądalności, stając się szybko serialem z najlepszym startem w historii platformy. Przygody Profesora i jego złodziejskiej szajki mają jednak swoich oddanych fanów, którzy wyczekują a następnie analizują dogłębnie każdy odcinek próbując przewidzieć, co wydarzy się w następnej części.

Premiera drugiej, finałowej części piątego sezonu odbędzie się 3 grudnia 2021, oczywiście na platformie Netflix. Jeśli jakimś cudem nie oglądaliście jeszcze produkcji to nic straconego – wszystkie poprzednie sezony dostępne są cały czas w bibliotece Netflixa.


Posłuchaj nas!