Cobra Kai kolejny raz zagości w bibliotece Netflixa z szóstym już sezonem.

Informacja ta na pewno ucieszyła fanów Cobra Kai, ale niestety Netflix poza jedną dobrą wiadomością przekazał też smutne wieści. Szósty sezon popularnego serialu o karatekach będzie jednocześnie ostatnim. Będziemy musieli pożegnać się z bohaterami tej całkiem nieźle zrealizowanej kontynuacji Karate Kida. Platforma streamingowa na swoich social mediach opublikowała list z podziękowaniami dla fanów.

R E K L A M A

Cobra Kai

Cobra Kai z potwierdzonym szóstym i jednocześnie finałowym sezonem!

Cobra Kai to nostalgiczna jazda po bandzie. Ilość powrotów po latach jest przeogromna. Gęsto się zrobiło w tym serialu i często się śmieje, że to dobrze zatłoczona autostrada nawiązań. Tyczy się to głównie bohaterów. Poza Danielem LaRusso i Johnnym Lawrencem zobaczyliśmy między innymi Kreese’a, Terry’ego Silvera, Yuji Okumoto, Ali Millis czy Kumiko. Pomimo pewnej powtarzalności i skrótów scenariuszowych to był naprawdę udany powrót do Karate Kida. Takie kontynuacje to ja mogę oglądać, ale w zasadzie cieszę się, że to już koniec, bo ile można?

Netflix nie podał większych szczegółów. Nie wiemy, kiedy wróci Cobra Kai, ale post sugeruje, że ostatnie spotkanie będzie dłuższe od pozostałych. Modne od jakiegoś czasu jest dzielenie kolejnych odsłon na części, szczególnie przy finałach w celu wydłużenia formatu, więc może i teraz tak się stanie? Według twórców będzie to NAJEFEKTOWNIEJSZY SEZON. Udostępniono również teaser, promujący ostatnie spotkanie z Cobra Kai.

Cobra Kai na teaserze 6. sezonu wspomina poprzednie odsłony. #nostalgia

Materiał reklamowy za dużo nam nie mówi i tak de facto jest skrótem najważniejszych wydarzeń wszystkich poprzednich sezonów Cobra Kai. Nie powiem – twórcy umieją w nostalgię! Serial ma parę wad, ale zdecydowanie będę tęsknił. Poprzednia odsłona zadebiutowała 9 września 2022 roku, więc spodziewam się w okolicach jesieni powrotu do popularnego serialu.

Cobra Kai początkowo był produkcją YouTube Red i YouTube Premium. Po dwóch sezonach przejął go Netflix i chwała mu za to. Były jakieś pogłoski o potencjalnych spin-offach, ale temat umarł, jednakże kto wie – może po finale powrócimy do kolejnej nostalgicznej podróży?

Oglądajnik #18, czyli co obejrzeć w Weekend na Netflix, HBO, Disney+, AppleTV i Canal+