Black Mirror wraca z 7. sezonem! Co wiemy o kontynuacji serialu Netflixa?

Black Mirror to popularna antologia serialowa od platformy streamingowej Netflix, której szósta odsłona zadebiutowała w czerwcu 2023 roku. Opinie miała mieszane, ale to akurat nic nowego jeśli chodzi o tę produkcję. De facto – tylko pierwszy i drugi sezon cieszył się ogromnym uznaniem.

Przy trzecim sezonie ten format zaczął się już wyczerpywać – oczywiście według mnie. Niemniej jednak wracałem do kolejnych sezonów i parę odcinków faktycznie zrobiło na mnie całkiem spore wrażenie. Jednym z nich jest epizod z Salmą Hayek (sezon 6), w którym wzięto pod lupę streamingi. Drugim taki momentem były chwile spędzone przy USS Callister, czyli wyjątkowym odcinku, nawiązującym do Star Treka.

Black Mirror wraca z 7. sezonem i kontynuacją epizodu USS Callister

Black Mirror
Fotografia promująca 1. odcinek 4. sezonu Black Mirror – USS Callister

Black Mirror w 7. sezonie już na etapie pierwszych wieści zaskakuje niespotykanym formatem. Zobaczymy kontynuację wspomnianego wyżej epizodu USS Callister! I ja się bardzo z tego powodu cieszę, a Netflix wie, jak przykuć uwagę widzów. Za  powstanie tego oryginalnego odcinka odpowiadał reżyser Toby Haynes oraz scenarzyści William Bridges i Charlie Brooker. Obsadę zasilali m.in.: Jesse Plemons, Cristin Milioti, Jimmi Simpson, Michaela Coel i Billy Magnussen.

Po raz pierwszy w historii serialu zobaczymy kontynuację jednego z epizodów. Showrunnerem Black Mirror pozostaje twórca – Charlie Brooker – a w rolach producentek wykonawczych powracają Annabel Jones i Jessica Rhoades. Teraz streamingowy gigant opublikował w sieci pierwszą oficjalną zapowiedź, z której niewiele wynika, ale poznaliśmy orientacyjną datę premiery.

Black Mirror od Netflixa wróci w 2025 roku

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Niestety fani Black Mirror będą musieli jeszcze poczekać na nowe odcinki. Serial wróci dopiero w 2024 roku. Będzie liczył 6 epizodów. Zajawka pojawiła się w podczas wydarzenia Next on Netflix. Na evencie zapowiedziano kontynuację epizodu USS Callister słowami: Robert Dały nie żyje, ale dla załogi USS Callister problemy dopiero się zaczynają. 

Oscary 2024 z dailyweb – zwycięzcy 96. gali rozdania nagród. RELACJA NA ŻYWO

Bez zaskoczeń – będzie się działo! Jestem ciekaw, w jaki sposób twórcy podejdą do tematu sztucznej inteligencji, bo to, że ten temat będzie wyeksponowany bardziej niż zawsze – jestem niemalże pewny.

Wszystkie pozostałe sezony Black Mirror są dostępne na Netflixe

//dzisiaj na dailyweb