Podobnie jak pozostałe, kluczowe dla systemu iOS programy, także Wiadomości doczekają się kilku ciekawych nowości. Wśród nich długo wyczekiwana obsługa RCS!

Apple zaprezentowało mnóstwo nowości podczas tegorocznej konferencji otwierającej WWDC 2024. Ponad 1,5 godziny przepełnione było zarówno większymi jak i mniejszymi nowinkami i aż trudno je wszystkie ogarnąć. Moją uwagę zwróciło kilka nowych rzeczy dostępnych w aplikacji Wiadomości.

//dzisiaj na dailyweb

Jak zawsze nie zabrakło kosmetycznych zmian, ale tym razem zapowiedziano oczekiwaną przez wielu nowość dotycząca konwersacji z użytkownikami systemu Android, chociaż mnie najbardziej zainteresowało co innego.

Wiadomości z RCS oraz planowaniem wysyłek

Choć w Wiadomościach pojawi się funkcjonalność RCS, Apple nie poświęciło tej funkcji tak naprawdę nawet 3 sekund. Opcja została wymieniona w podsumowaniu nowości i nie okazała się dla Apple na tyle istotna, by opowiadać o niej dłużej. Moją uwagę przykuła jednak inna funkcja jaka będzie dostępna w iOS 18: będzie możliwość zaplanowania wysyłki wiadomości z wyprzedzeniem!

Wiadomości w iOS 18

Uważam, że jest to świetna funkcja, z której sam na pewno nie raz skorzystam. Komu nigdy nie zdarzyło się zapomnieć o wysłaniu ważnej wiadomości?

W przeciekach pojawiały się też sygnały, że w iOS 18 odświeżone zostaną reakcje na wiadomości (tap back) – te zyskają teraz kolory i bardziej wyrazisty wygląd. Co więcej, znacznie rozszerzy się możliwość edycji tekstu, w zasadzie pojedynczych słów, którym będzie można nadać ciekawe efekty takie jak podkreślenie czy przekreślenie, ale dostępne też będą opcje animacji pojedynczych wyrazów. Będzie tego naprawdę dużo!

 

Ogłoszono także wdrożenie obsługi Wiadomości satelitarnych, ale obstawiam, że funkcja ta nie będzie dostępna w Polsce. Jeśli miałoby to nastąpić, na pewno Was poinformujemy.

 

Zobacz nasz VLOG!