Acer Chromebook 714 oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 714 zostały zaprezentowane światu. Znamy szczegóły nowego, wydajnego sprzętu, który trafi na półki sklepowe latem tego roku.

Acer Chromebook 714 oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 714 oferują procesory Intel® Core™ 13. generacji. W pełni naładowane baterie pozwolą na 10 godzin pracy i zapewnią ultraszybkie ładowanie. Wystarczy 30 minut, aby cieszyć się pracą bez ładowarki przez całe 4 godziny! Laptop ma 14-calowy, obracany w 360 stopniach ekran o proporcjach 16:10. Producent chwali świetną jakość grafik obsługującej rozdzielczość WUXGA. Mam tu 100% pokrycie palety sRGB, wbudowaną kamerzę internetowej QHD 2K oraz system DTS® Audio. James Lin, Dyrektor Generalny Działu Notebooków i Produktów IT z Acer Inc. powiedział kilka słów o grupach docelowych Acer Chromebook 714 i Spin 714:

Acer Chromebook Spin 714

Acer Chromebook 714 oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 714 mogą się pochwalić świetnymi parametrami technicznymi

Nowe notebooki Acer Chromebook Spin 714 oraz Acer Chromebook Enterprise Spin 714 to przede wszystkim wysoka wydajność i szereg funkcji zwiększających produktywność użytkownika, dzięki czemu nadają się idealnie dla kadry kierowniczej i mobilnych profesjonalistów, ale także i dla konsumentów oraz studentów mających do czynienia z bardziej wymagającymi sprzętowo aplikacjami, kiedy w grę wchodzi np. kodowanie czy edycja treści video

Ponadto wyświetlacz 16:10 jest otoczony smukłym obramowaniem i pokryty szkłem Corning® Gorilla Glass, które chroni go przed zarysowaniami, a jednocześnie jest odporne na zabrudzenia i zapobiega rozwojowi bakterii na powierzchni. To również sprzęt idealny dla grafików.  Rysik USI to 4096 różnych poziomów nacisku i czułości na pochylenie, co przekłada się na możliwość zachowania naturalnego stylu pisania, rysowania, czy szkicowania na ekranie w każdym z czterech dostępnych trybów.

Acer Chromebook Spin 714

Acer Chromebook 714 i Acer Chromebook Enterprise Spin 714 zadebiutują na rynku w lipcu 2023 roku

Kamera internetowa QHD MIPI 2K z pewnością spodoba się osobom, które prowadzą dużo konferencji online, ale początkujący twórcy video pewnie też się powinni zainteresować nowym Chromebookiem od Acera. Sprzęt ma technologię czasowej redukcji szumów, która pozwala zachować wysoką jakość obrazu nawet w warunkach słabego oświetlenia. Prywatność gwarantuje z kolei obecność fizycznej zaślepki aparatu. Wyposażony jest również w świetny dźwięk, za który odpowiadają głośniki z systemem DTS Audio i wbudowanym inteligentnym wzmacniaczem, który zapewnia wyższą jakość dźwięku bez zniekształceń, a do tego głębszy bas.

Chromebooki komunikują się z innymi sprzętami za pośrednictwem Wi-Fi 6E i standardu Bluetooth 5.2. Laptop wyposażony jest w złącza HDMI i dwa porty Thunderbolt 4. Korzysta z ChromeOS oraz kontynuuje misję programu misji Earthion. Ponadto jest zarejestrowany w  programie EPEAT. Zawierają tworzywa sztuczne, pochodzące z recyklingu pokonsumenckiego (PCR), a opakowania, w których są sprzedawane, są wykonane w całości z materiałów pochodzących z recyklingu. Laptopy uzyskały certyfikat Energy Star, więc będziemy mieć do czynienia z bardzo oszczędnym sprzętem. Acer Chromebook Enterprise Spin 714 zadebiutuje na rynku w lipcu 2023 roku, a ich cena, w zależności od regionu będzie zaczynać się od 999 dolarów. 

Chromebooki na celowniku. Nie tak ekologiczne, jak się wydają