Pixel Watch 2, czyli nowy smartwatch od Google za darmo? Przypomnę tylko, że mówimy o sprzęcie, który nie zadebiutował jeszcze na rynku. Otrzymaliśmy bardzo interesujący przeciek, dotyczący premierowego urządzenia. W sumie za darmo to dobra cena.

Pixel Watch 2 zostanie oficjalnie zaprezentowany 4 października 2023 roku podczas specjalnego wydarzenia, zorganizowanego przez Google. Wtedy właśnie (a może nawet głównie?) ujrzymy smartfony Pixel 8 i Pixel 8 Pro. I właśnie z tym drugim modelem związana jest fraza „Pixel Watch 2 za darmo”.

//dzisiaj na dailyweb

Według Leakera Kamili Wojciechowskiej – Google planuje wyjątkową promocję, dzięki której użytkownicy będą mogli dorwać Pixel Watch 2 za darmo! Według nieoficjalnych informacji w momencie przedpremierowego zakupu modelu Pixel 8 Pro nabywcy otrzymają nowego smartwatcha Pixel Watch 2. Za darmo to chyba niezła cena, prawda? Jeśli okaże się to prawdą, to będzie to dosyć sprytny ruch marketingowy, aby osłodzić nieco prawdopodobnie – dosyć wysoką cenę nowego smartfona. Sam zegarek to najtańszych urządzeń też nie należy. Pierwszy model – obecnie – kosztuje w okolicach 2000 złotych.

Pixel Watch 2
Kamila Wojciechowska na swoim Twitterze opublikowała info o Pixel Watch 2 za darmo

Pixel Watch 2 za darmo? Dzięki Google!

Jeden z innych przecieków donosi, że Pixel 8 Pro będzie kosztował 999 dolarów. To nowa kwota, bowiem wcześniej prawdopodobna cena wynosiła 899 dolarów, więc to całkiem spora podwyżka. Niby nie ma oficjalnych informacji, ale Internet jest czujny i wygląda na to, że Google też. Może to przypadek, ale wielce podejrzane jest to, że zaraz po wypłynięciu nowych cen otrzymaliśmy informacje, że czeka nas taka – całkiem porządna promocja.

Będąc zupełnie szczerym – nie jestem do końca przekonany, czy w ogóle zainteresowałbym się zegarkiem Google. Pierwszy Pixel Watch ma baterię 294 mAh, a praca na akumulatorze to jakiś żart, patrząc na konkurencję. Nawet Maimo z niższej półki cenowej to funkcjonowanie bez ładowania parę dni, z kolei  – Fitbit Sense 2 w wyższej cenie to zegarek wielce profesjonalny, którego nie trzeba podłączać do prądu raz na dobę. Pixel Watch 2 ma mieć poprawiony ten element specyfikacji i zaoferować  baterię 306 mah, co może zwiększyć czas pracy, ale i tak nie spodziewam się fajerwerków.

Na co komu dziś Pixel Watch 2, kiedy nowy Fitbit czai się za rogiem?

Pixel Watch 2
Pixel Watch 2

Krążą plotki, że Pixel Watch 2 ma się charakteryzować funkcjami, znanymi z marki Fitbit, czyli marki, która od 2021 roku również należy od Google. Czy poza eleganckim wykonaniem otrzymamy coś extra? Podobno smartwatch ma cechować się termometrem, który zmierzy naszą temperaturę w każdym dowolnym momencie. Otrzyma również Asystenta Google. I faktycznie – to interesujące unowocześnienia, jednak czy za chwilę nie będzie miał ich nowy model Fitbit, który ma zadebiutować na przełomie października/listopada?

Google prezentuje zupełnie odświeżoną aplikację Fitbit

Odrzucając już na bok fakt istnienia Pixel Watch, to naprawdę atrakcyjna oferta. Sam smartfon prezentuje się – o wiele lepiej. Pixel 8 Pro ma mieć bardziej wydajny układ kamer, którego głównym aparatem będzie 50 MP sprzęt od Samsunga – ten ma zapewniać o 50% światła więcej, niż poprzednik. Ma być wspomagany ultraszerokokątnym obiektywem 64 MP z matrycą Sony IMX787 i teleobiektywem z sensorem 48 MP. Na przedzie natomiast ma się pojawić niewielka kamerka 11 MP.  Ma posiadać ulepszony tryb Night Sight, który Google wprowadził w swoich smartfonach już wcześniej. Pixele zostały usprawnione o funkcję nocnych zdjęć, wyposażając urządzenie w HDR + bracketing. Teraz wideo o niskiej jakości będzie prezentowało o wiele lepszy standard.

Pixel Watch 2 zostanie zaprezentowany na evencie Google 4 października 2023 roku

Pixel Watch 2
Tak na nieoficjalnych renderach prezentuje się Google Pixel 8/ fot. OnLeaks & Smartprix

Czy wszystkie te przecieki okażą się prawdziwe – okaże się już niebawem – 4 października 2023 roku. Z kolei – ja sam – bardziej czekam na prezentację nowego Fitbita. Może mniej elegancko, ale raczej taniej, a na pewno nowocześniej.