Kolejna aplikacja, o którą nikt nie prosił, a każdy jej potrzebował. OpenAI ogłosił, że ChatGPT będzie dostępny bezpośrednio na iOS. Użytkownicy korzystający z iPhone’a, otrzymają dostęp do aplikacji w App Store, która ma zachęcić do regularnego korzystania z tego produktu. Android będzie musiał jeszcze chwilę poczekać na swoją kolej.

Aplikacja ChatGPT dla użytkowników iOS doczekała się swojej premiery. Obecnie jedynie w Stanach Zjednoczonych, ale OpenAI zapowiada niedługo produkt dostępny globalnie. Dodatkowo aplikacja wyposażona jest w integrację głosową Whisper, który otworzy dodatkowe możliwości chatGPT bezpośrednio z poziomu aplikacji.

ChatGPT

ChatGPT dostępny w aplikacji na iOS

Aplikacja OpenAI ChatGPT dostępna jest już do pobrania w App Store, jednak obecnie tylko na terenie USA. Firma zapowiada, że w kolejnych tygodniach dostęp otrzymają kolejne kraje, a w następnej kolejności także użytkownicy Androida. Użytkownicy korzystający z płatnej wersji ChatGPT-4 mają otrzymać możliwość korzystania z tej wersji, także bezpośrednio w aplikacji.

ChatGPTCo potrafi aplikacja ChatGPT?

Według OpenAI, korzystając z ich produktu bezpośrednio z naszego telefonu, otrzymamy możliwość wydawania komend głosowych. Zapewne podobnie jak funkcja Siri, nowa opcja ma zachęcić do częstszego wykorzystywania ChatGPT, nie tylko w formie pisanych poleceń. Do czego wykorzystujemy najczęściej produkt od OpenAI? Tworzymy nowe treści, analizujemy obszerne tabele, pytamy o listę miejsc do polecenia w okolicy, ale też zadajemy głębsze pytania związane z wykształceniem, światopoglądami czy poszukujemy nowej wiedzy. ChatGPT ma zdecydowanie wielki potencjał tak długo, jak ludzkość będzie go wykorzystywać w przyzwoity sposób. A wiadomo, że różnie bywa z trenowaniem otwartego algorytmu na milionach zapytań z całego świata.

Bing wspomagany ChatGPT. Microsoft prezentuje swój najnowszy projekt