Fani nareszcie mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ poznaliśmy dokładną datę premiery Call of Duty: Warzone Mobile. Postrzelamy już 21 marca!

W ubiegłym roku wspomniałem o premierze Call of Duty: Warzone Mobile, ale w sposób niebywale ogólnikowy. Napisałem wówczas o wiośnie bieżącego roku. Informacje okazały się prawdziwe, ponieważ w mobilną strzelankę zagramy już 21 marca. No i najwyraźniej nie było opóźnień! W ogólnym rozrachunku czekaliśmy zdecydowanie dłużej, ponieważ darmową produkcję ogłoszono ponad dwa lata temu.

//dzisiaj na dailyweb

Co jest dosyć ciekawe, bo gatunek battle royale najgorętszy okres ma już za sobą. Czyżby miał nastąpić jakiś powrót? Dosłownie w tym tygodniu wspominałem o tym, że studio Ripple Effect dłubie przy nowym tytule, który również będzie darmowy i postawi na tego typu rozgrywkę. To jednak nic pewnego, dlatego pozostaje skupić się na tytułowej strzelance. Pytanie jedno: czy warto to zrobić?

Call of Duty: Warzone Mobile już 21 marca!

Na początku dostępne będą dwie mapy trybu battle royale: Verdansk i Wyspa Odrodzenia. Ta pierwsza obsłuży aż 120 graczy z systemami iOS oraz Android. Co ciekawe, jeśli gracz zostanie wyeliminowany, otrzyma kolejną szasnę na ponowne dołączenie do walki po wygranej walce w gułagu. Druga mapa jest mniejsza, dlatego też może na niej grać maksymalnie 48 graczy. Po śmierci grający nie trafi do gułagu, ponieważ będzie mógł się odradzać tak długo, jak będzie żyć jeden z jego towarzyszy.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Na pewno warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden detal. Kilka klasycznych trybów wieloosobowych będzie dostępnych także w mobilnej wersji Call of Duty: Warzone Mobile, jak Deatchmatch, Domination, Kill Comfirmed i Search & Destroy. Do tego należy dorzucić mapy Shipment, Shoot House i Scrapyard.

Krótsze rundy pozwolą ulepszyć broń lub zwiększyć ogólny poziom, jeśli tylko mamy kilka wolnych minut. Co istotne, postępy są dzielone pomiędzy Warzone Mobile oraz konsolowymi i komputerowymi wersjami gier Modern Warfare III i Warzone. Oczywiście, pod warunkiem, że gracz jest zalogowany z tego samego ID. Zdobywane punkty doświadczenia mają swoje odzwierciedlenie w tych większych tytułach i na odwrót. To samo dotyczy poziomów broni i postępów w przepustce.

call of duty: warzone mobile

Fajne jest to, że będziemy mieć dostęp do listy znajomych i kanałów czatu, co pozwoli na wspólną rozgrywkę ze znajomymi i to jeszcze w miarę komunikatywną. Dodatkowo Warzone Mobile oferuje zbliżeniowy czat głosowy, dzięki któremu można usłyszeć głośnych przeciwników. No i najważniejsze! Po eliminacji usłyszymy dosłownie ostatnie słowa dzięki funkcji „śmiertelnego” czatu.

Gra najwyraźniej cieszy się sporą popularnością, ponieważ Activision wspomina o ponad 50 milionach przedpremierowych rejestracji. Najwyraźniej wielu skusiło się na pewne łakocia. Dodatkową zachętą są bowiem bonusy, takie jak skórka do operatora, plany broni czy emblemat.