Już 4 marca do sprzedaży trafi zestaw Lego Chatka Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Tym razem Lego wzbudziło trochę kontrowersji.

Lego to firma, która wyciska chyba najwięcej z wszelkiego rodzaju franczyz. Więcej nawet od firmy LPP, która produkuje kiepskiej jakości koszulki z Batmanem (taki nasz lokalny hegemon).

//dzisiaj na dailyweb

Śnieżka, która w przyszłości miała zostać królewną, wypowiedziała życzenie i oczarowała widzów na całym świecie w pierwszym w historii pełnometrażowym filmie animowanym Disneya. Lego uznało, że już czas, aby nowe pokolenie odkryło tę uroczą historię za sprawą zestawu Chatka Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków.

Chatka Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków z Lego

Chatka Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków z Lego

Chatka Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków odtwarza sceny z klasycznego filmu Disneya. Kolekcjonerski zestaw konstrukcyjny dla dorosłych zawiera otwierany domek z sypialnią, jadalnią i pokojem muzycznym, a także kuchnią ze świecącym klockiem, który uchodzi za palenisko. W zestawie jest także mała studnia życzeń do zbudowania oraz leśna scenka ze szklaną trumną.

Zestaw zawiera 10 znanych postaci z „Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków”: Królewnę Śnieżkę, Złą Królową w przebraniu, Księcia, Mędrka, Gapcia, Nieśmiałka, Gburka, Wesołka, Śpioszka i Apsika oraz sześć figurek zwierząt. Zestaw składający z 2229 elementów pozwala wybudować chatkę, która ma 20 cm wysokości, 35 cm szerokości i 20 cm głębokości.

lego sniezka 2

lego sniezka 3

Chatka Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków – kontrowersje

Przy okazji wprowadzenia na rynek zestawu Chatka Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków pojawiły się pewne kontrowersje. Domek z zestawu jest bardzo podobny do chatki krasnoludków, którą zbudowano i zgłoszono do programu Lego Ideas (użytkownika Hanwasyellowfirst). Zarówno pierwsze, jak i drugie zgłoszenie, zebrało ponad 10 000 głosów, ale nie zostało wdrożone do realizacji. Nic jednak dziwnego, bo w końcu bazują na wizerunku chatki krasnoludków z filmu Disneya.

Chatka Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków – kontrowersje

Chatka Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków z Lego stanowi wyjątkową ozdobę lub tematyczny prezent dla kinomaniaków. Uczestnicy programu Lego Insiders tradycyjnie otrzymają wcześniejszy dostęp do tego zestawu w dniach od 1.03 do 3.03. Zestaw w otwartej sprzedaży dostępny będzie od 4 marca 2024 w cenie 1049,99 zł.