Lubimy w redakcji ładne rzeczy. Dlatego też zależy nam na produktach, które się wyróżniają i są ciekawe. Brazen Mason60 Schizatto jest klawiaturą wykonaną ręcznie z lastryko przez mały warsztat, który zajmuje się sztuką i designem. Idealna dla nas.

Widzieliśmy już sporo mechanicznych klawiatur, które przykuwają wyglądem. A tak się składa, że ta tytułowa jest po prostu wyjątkowym produktem! Chociaż tym razem jej unikatowość znajdziemy w materiale, sposobie wykonania, wykonawcy. Dodatkowo można dodać, że każda klawiatura się od siebie różni, co nadaje nie tylko prestiżu.

//dzisiaj na dailyweb

Jeśli lubicie dobry design, sztukę i rękodzieło, to coś dla Was. Ostrzegam jednak, tanio nie będzie, chociaż tego pewnie się już domyśliliście.

Brazen Mason60 Schizatto jak włoska porcelana

Brazen to warsztat twórczy z Hongkongu z przestrzenią coworkingową, warsztatami dla chętnych i dziesiątkami pięknych produktów, wśród których znajdziemy indywidualnie tworzone tampery do kawy, kolby do ekspresów (portafiltry), kapturki do Chemexa, talerzyki, podstawki i wiele innych. Cechą wspólną przedmiotów jest stosowanie materiałów kompozytowych – połączenie żywic i gipsu oraz żywicy i betonu. Taki materiał ma charakter podobny do lastryko, więc będę się tu posługiwał pewnym skrótem myślowym (za który każdy grabarz-kamieniarz przeklnie mnie na wieki).

Brazen Mason60 Schizatto

Warsztat jest otwarty dla twórców, zwiedzających i klientów, którzy chcieliby sobie coś zamówić przez Internet. Ważną cechą produktów jest duża staranność i ręczna robota. Jako że materiały do produkcji rozrabiane są niszowo, każdy z tych produktów jest inny i ma indywidualny charakter. Zdjęcia na stronie oddają w 100% konkretne produkty. Nie są one jednak tanie, ale oczywiście nie muszą, bo kieruje się je do entuzjastów i koneserów sztuki. Ważnym elementem tej pracy jest też pewna forma ekskluzywności produktów — zarówno pod względem dostępności, jak i materiałów, z których są wykonane.

Brazen Mason60 Schizatto

Od pewnego czasu warsztat oferuje również klawiatury. W zasadzie to nawet nie tyle klawiatury, co same obudowy. Wykonane są one z różnych materiałów, w których specjalizuje się Brazen. Oprócz dostępnych stale obudów okresowo pojawiają się też dropy, odwołujące się do konkretnego tematu.

Klawiatura 8BitDo Retro jest piękna, mechaniczna i w dodatku stosunkowo tania

Brazen Mason60 Schizatto to wersja, która była zainspirowana przez podróż zespołu projektowego Brazen to Grottaglie — włoskiego miasta położonego w regionie Apulii. Miasto i region słyną z wielu zabytków, malowniczych przedmieść i pięknych widoków. Cechą tego regionu jest też specyficzny rodzaj polimorficznej, pstrokatej porcelany oraz wzorów, które można dostrzec nie tylko w rzeczach codziennych, lecz również elementach architektury.

Brazen Mason60 Schizatto

Ten wyróżniający włoską miejscowość element wykorzystano podczas tworzenia obudowy Brazen Mason60 Schizatto. Występuje ona w kilku kolorach, a każda wersja jest (jak wszystko w Brazen) tworzona ręcznie i unikalnie.

Oczywiście obudowa klawiatury nie jest tania. Jej koszt to 741 zł (cena przelicza się sama na złotówki w oficjalnym sklepie). Warto więc przypomnieć, że trzeba będzie zakupić osobno wszystkie pozostałe części klawiatury, jak płyta PCB, switche czy keycapy. Po ich zakupie będzie to jednak wyjątkowo ciekawy projekt.

Brazen Mason60 Schizatto:

  • Indywidualna, ręczna robota.
  • Obudowa w stylu 60%, mieści się większość płyt podobnych do GH60 (DZ60, BM60 i podobne, Freebird60 nie pasuje).
  • Wymiary zewnętrzne – 310 × 140 × 36 mm, 1500 g.
  • Wymiary wewnętrzne – 286 × 95 mm.
  • Kąt pisania – 6,5 stopnia.
  • Opcjonalna korkowa wyściółka w podstawie.
  • Opcjonalna pianka EVA lub mata z korka.