Satechi to amerykańska firma, która stała się ulubieńcem wielu osób ze względu na posiadany przez nich sprzęt od firmy Apple. Produkują jakościowe akcesoria, które dodatkowo całkiem nieźle wyglądają. Teraz firma wprowadza na rynek swoją pierwszą mechaniczną klawiaturę Satechi SM1, która umożliwia połączenia Bluetooth, radiowe oraz USB C.

Uwielbiam Satechi! Używałem kilku produktów tej firmy. Zawsze szanowałem ją za jakość i minimalistyczne podejście do projektowania, dzięki czemu sprzęt całkiem nieźle trafiał w moje gusta. Producent ma w swojej ofercie kilka klawiatur – dotychczas konkurowały one z urządzeniem Apple Magic Keyboard, które jest świetne, ale stosunkowo drogie.

//dzisiaj na dailyweb

Teraz (wreszcie!) Satechi uderza w rynek klawiatur mechanicznych, ale robi to w zachowawczy sposób. Fani pięknego sprzętu będą zadowoleni, miłośnicy customowych klawiatur trochę mniej.

Satechi SM1 – piękna i mechaniczna, ale nie dla moderów

Satechi SM1 to niskoprofilowa klawiatura mechaniczna dla urządzeń Apple oraz tych z systemem Windows. Model ten można połączyć z 4 urządzeniami na raz, przełączając się między nimi skrótem klawiszowym. Możliwe jest więc połączenie z urządzeniami na kilka sposobów: Bluetooth 5.0, adapter 2,4 GHz (ukryty w podstawie dolnej) oraz dodatkowo przewodowo poprzez USB C.

Satechi SM1

Byłem pewien, że mam już idealną klawiaturę, wtem wpadła mi w ręce Keychron K3 Pro i narobiła zamieszania

Rama urządzenia wykonana jest z wysokojakościowego aluminium. W plastikowej podstawie znajdują się regulowane stopki. Oczywiście nie zapomniano o podświetleniu LED — w tym wypadku jest ono wyłącznie białe, ale dysponuje 14 trybami oświetlenia. Wbudowany akumulator (ładowany przez port USB C) wystarczyć ma na 16,5 godziny pracy z włączonym podświetlaniem lub nawet do 2 miesięcy z wyłączeniem dodatkowej atrakcji.

Satechi SM1

Klawiatura dostępna będzie początkowo wyłącznie w jasnej wersji, Zapowiedziano jednak, że w tym roku pojawi się również wersja w ciemna (lub czarna). Niestety moderzy i osoby, które lubią personalizować swój sprzęt, będą niepocieszone. Switche w klawiaturze są przylutowane na stałe i nie da się ich podmienić. Co więcej, nie pochodzą one od żadnego znanego producenta, a firma twierdzi, że to własny produkt. Nie wiemy więc nawet, czy symbolika koloru (brąz) odnosi się do rynkowych, popularnych odpowiedników, jak te od Cherry, Gaterona czy Kailh.

Satechi SM1

Klawiatura Satechi SM1 jest już dostępna w oficjalnym sklepie internetowym producenta. Cenę ustalono na 99 dolarów (około 395 zł). Spodziewamy się, że w najbliższym czasie sprzęt pojawi się również u naszych dystrybutorów.