Miałem już nie kupować słuchawek do końca mojego życia, albo życia słuchawek, które już mam. Nie wytrzymałem i kupiłem Beats Studio Buds+.

To całkiem świeży model, który zadebiutował po cichu w połowie maja tego roku, o czym pisaliśmy w osobnym artykule. To również następca udanego i popularnego modelu o tej samej nazwie, ale bez plusa — Beats Studio Buds, które debiutowały dwa lata wcześniej.

Beats Studio Buds+ stworzono dla Apple i Androida

Słuchawki Beats oferują szybkie parowania Apple w obrębie konta iCloud. Obsługują również Spatial Audio, Dolby Atmos, oraz funkcję Find My. To również jedne z najbardziej Androidowych słuchawek — wspierają Google Fast Pair, Audio Switch oraz Google Find My Device. Do obsługi przygotowano również dedykowaną aplikację dla systemu Android.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Nowy model z plusem jest o jeden gram cięższy. Teraz Beats Studio Buds+ oferują 1.6 razy lepsze ANC (dwukrotnie lepszy tryb Ambient), znacznie dłuższą pracę na baterii (9 godzin same słuchawki, 36 godzin dzięki etui) oraz 3 razy większe mikrofony dzięki, którym dźwięk podczas rozmów jest znacznie lepszy. Zmieniono również procesory zarządzające dźwiękiem, które są nowsze i lepiej wpływają na pracę przetwornika.

Beats Studio Buds+

Słuchawki wspierają funkcję Spatial Audio (bez śledzenia źródła dźwięku jak w AirPods Pro). Oferują ANC oraz tryb Ambient, oraz pozwalają używać polecenia Hey Siri. Beats Studio Buds+ mają też po jednym fizycznym przycisku na każdej słuchawce, które ułatwią obsługę podstawowych funkcji. Cena słuchawek w polskiej dystrybucji wynosi 949 zł. Dostępne są w kolorze kości słoniowej, czarnym oraz transparentnym.

Beats Studio Buds+

Pierwsze wrażenia

Tak jak wspominałem — obiecałem sobie, że następnych słuchawek już nie kupię i to przez długi czas. Kusiły mnie Apple AirPods Max, Sennheiser Momentum 4 i AirPods Pro 2 gdy wychodziły na rynek. Nowym Beatsom się nie oparłem.

Beats Studio Buds+
W pudełku znajdziecie oprócz słuchawek również  kabelek USB C, instrukcje i wlepkę Beats oraz aż 4 pary gumek w różnych rozmiarach

Spory wpływ miało na to, to jak wyglądają. O ile Beats Studio Buds+ w kolorze kości słoniowej czy czerni ze złotymi akcentami są ładne, to te w kolorze transparentnym po prostu mnie zniszczyły (i moje zakupowe postanowienia również).

Dodatkiem, który zmienia postać rzeczy okazało się bardzo dobre wsparcie dla nowych Beats Studio Buds+ dla urządzeń z Androidem. Ostatnio znacznie częściej mam okazje korzystać z urządzeń z Androidem, potrzebowałem więc czegoś, co będzie z nim w pełni kompatybilne. Chociaż moim prywatnym wyborem jest ekosystem Apple, to w tym przypadku nie muszę niczego zmieniać ani z niczego rezygnować.

Beats Studio Buds+

W sieci dalej funkcjonuje przeświadczenie, że słuchawki Beats grają słabo, a cała renoma firmy zbudowana jest na genialnym marketingu, który wykorzystywał gwiazdy sportu. Może i tak kiedyś było, ale w 2014 roku Apple kupiło markę Beats i mam wrażenie, że zaprowadziło tam własne porządki.

Beats Studio Buds+ to nie są moje jedyne Beatsy. Mam jeszcze Beats Solo Pro — które nie wiadomo czemu zostały szybko wycofane z produkcji, mimo iż były naprawdę udanym modelem. Mam też Beats Flex, które są chyba najbardziej ekonomicznym i opłacalnym produktem firmy!

Beats Studio Buds+

Wróćmy jednak to modelu, który udało mi się kupić. Może to dziwne, ale tydzień temu gdy otwierałem paczkę ze słuchawkami, wersja w transparentnym odcieniu była dostępna tylko w bodaj dwóch sklepach.

Słuchawki dzięki takie obudowie robią niezłe wrażenie. Sam proces parowania urządzenia sprowadza się do otwarcia klapki. Konfiguracja i obsługa wygląda tak jak w przypadku AirPodsów. Z tą różnicą, że możliwe jest ich używanie również w środowisku Android.

Beats Studio Buds+

Nowe Beatsy mają sporo zmian względem poprzednika. Lepszy dźwięk, znacznie lepsze ANC i dłuższa praca na akumulatorze. Czy da się je porównać z AirPods Pro 2? Nie bardzo! To model, który znalazł się gdzieś miedzy AirPods 3 a AirPods Pro 2. Nie ma ładowania bezprzewodowego, śledzenia dźwięku przy Spatial Audio ani dostrajającego się do warunków otoczenia w ANC. Ma za to świetne ANC i tryb Ambient w przeciwności do AirPodsów 3. Nad AirPods Pro 2 góruje za to znacznie dłuższym czasem pracy (samych słuchawek i etui).

Pozostaje też jedna sprawa, o której powinniście wiedzieć, za nim przystąpię do pisania pełnej recenzji. Beats Studio Buds+ grają naprawdę dobrze, nawet więcej niż dobrze.

Beats Studio Buds+
Słuchawki idealnie pasują do reszty zawartości mojej kieszeni ;)

 

To nie jest akcja komercyjna. Słuchawki kupiłem za własną kasę ;D

Więcej informacji na stronie Beats Studio Buds+.