Długo Apple kazało nam czekać na odświeżoną wersję wersję flagowych słuchawek dousznych. Model AirPods 2 trafił na sklepowe półki w 2019 roku, dlatego nie było innej opcji niżeli zaprezentowanie „trójek” teraz. Nowe słuchawki doczekały się nowych parametrów, ale jeśli liczyliście na fajerwerki to będziecie zawiedzeni.

W AirPods 3 próżno szukać ANC, bo aktywna redukcja zarezerwana jest dla modelu AirPods Pro. Tegoroczny model AirPods 3 uznawany jest (przez Apple) za sprzęt z gatunku… budżetowych, dlatego nie mogli tam wepchać wszystkiego, co dostępne jest dla segmentu premium.

Zrzut ekranu 2021 10 18 o 19.11.10

Apple AirPods 3

Podczas konferencji Apple, Tim Cook skupiał się od samego początku na grupie sprzętów audio od Apple. Wychwalając słuchawki AirPods i głośniki home Pod przeszedł do najnowszych słuchawek dousznych. Położono nacisk na polepszenie współpracy pomiędzy Siri i Apple Music.

Zrzut ekranu 2021 10 18 o 19.11.26

Powstał nowy plan od Apple – Apple Voice, gdzie za 4,99 dolary miesięcznie otrzymamy specjalny pakiet wspomagający Apple Music i Siri. Za pomocą wirtualnej asystentki będziemy mogli dostosować tylko dzięki naszej mowie muzykę na wszystkich urządzeniach. Funkcja ta niestety na start nie jest dostępna w Polsce.

Zrzut ekranu 2021 10 18 o 19.11.41

Wśród nowości możemy wymienić jeszcze bardziej przestrzenny dźwięk, który nie był wcześniej spotykany – Dolby Atmos. Funkcja ta wskakuje do AirPods 3, ale także AirPods Pro i Max. Słuchawki AirPods 3 doczekały się odświeżonego wyglądu, czterech czujników zewnętrznych, i jeszcze lepszej ergonomii. W środku jeszcze lepsza bateria, która pozwoli na 6 godzin słuchania muzyki, a przy wykorzystaniu etui łądującego nawet na 30 godzin.

Zrzut ekranu 2021 10 18 o 19.12.58

Apple AirPods 3 – kolory

Słuchawki douszne AirPods 3 od Apple doczekały się oczywiście jedynie wersji białej. Możliwe, że Apple przygotuje jakieś specjalne kolory, które dostępne będą w poźniejszym terminie.

Zrzut ekranu 2021 10 18 o 19.12.01

Apple AirPods 3 – ceny

179 dolarów – tyle kosztuje najnowszy model słuchawek AirPods 3, zamówienia ruszają już dzisiaj, a dostawy rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

Zobacz także: Nowe Macbooki Pro i ich kosmiczne ceny/możliwości

Polskie ceny są również upublicznione. Za nową odsłonę słuchawek od Apple, Airpods 3 przyjdzie nam zapłacić 949 zł. To nie jest mało, ale biorąc pod uwagę kosmiczne ceny nowych Macbooków Pro, to już chyba bardziej niż pewne, że komputer przenośny dla profesjonalistów poniżej 10 tyś. złotych, to już przeszłość.