Wpływ pandemii na branżę gier jest ogromny. Opóźniają się prace nad wieloma tytułami, zwiększyły się też problemy związane z dostępnością sprzętu. Wystarczy spojrzeć na sytuację w obozie Sony. PlayStation 5 jest produkowane w tak małych ilościach, że w sklepach pojawia się do zakupu jedynie w znacznie zawyżonej cenie lub w zestawach z gorzej sprzedającymi się grami lub akcesoriami.

Ogromne opóźnienia nie ominęły też jednego z obiecywanych tytułów startowych na PS5, „Horizon: Forbidden West”. Gra studia Guerrilla miała ukazać się wraz z premierą najnowszej konsoli Sony. Problemy wywołane przez pandemię spowodowały jednak, że nowe Horizon zadebiutuje dopiero w przyszłym roku.

battlefield 2042

Battlefield 2042 kolejną ofiarą opóźnień

Po grach osadzonych w realiach kolejno I i II wojny światowej, twórcy serii Battlefield postanowili podążyć w całkowicie inną stronę. Battlefield 2042 to kolejny z tytułów skoncentrowanych na trybie multiplayer. Akcja dzieje się w niedalekiej przyszłości. Stany Zjednoczone i Rosja walczą ze sobą w trybie mniejszych działań zbrojnych, by nie doprowadzić do kolejnej wojny światowej.

Klasycznie rozgrywka będzie prowadzona w perspektywie pierwszoosobowej. Gracz dostanie do wyboru różne klasy żołnierzy z możliwością samodzielnego dobrania odpowiedniego wyposażenia. Battlefield 2042 zaoferuje na start 7 map, na których będzie mogło zagrać do 128 graczy jednocześnie. Liczba lokacji z pewnością zwiększy się jednak po premierze i zadebiutuje w postaci DLC.

Studio DICE poinformowało, że nowy Battlefield pojawi się na rynku 4 tygodnie po pierwotnie planowanym terminie. Data podana w otwartym liście do graczy to 19 listopada. Platformy, na których zagramy w najnowszą produkcję to PC, PS4, PS5, XOne i XSX/S. Mamy więc do czynienia z kolejnym tytułem przystosowanym do gry zarówno na konsolach nowej generacji, jak i na starszym sprzęcie.

Co ciekawe, twórcy deklarują zaimplementowanie modelu cross-platform, co pozwoli na rozgrywkę z graczami z innych platform niż nasza. Już niedługo przekonamy się, czy taka forma nie sprawi, że Battlefield 2042 będzie musiał się mocno ograniczać na nowych konsolach.

Zobacz także:


Posłuchaj nas!