iPhone 16 zadebiutuje na rynku już za kilka miesięcy, dlatego też z każdym tygodniem zaczną pojawiać się w sieci kolejne doniesienia i plotki dotyczącego wyglądu oraz funkcji najlepiej sprzedającego się smartfona na świecie. Teraz poznaliśmy prawdopodobnie pojemność baterii iPhone 16.

Nie powinniśmy brać wszystkich plotek i przecieków za pewnik, jednak pierwsze iPhone’y 16 pojawią się w sprzedaży już we wrześniu, więc ich projektowanie jest już dawno ukończone. Wkrótce pewnie ruszy także produkcja, więc będziemy mieli coraz więcej wiarygodnych informacji. Na razie pozostaje nam śledzenie takich przecieków jak ten i weryfikowanie ich na podstawie wiarygodności osoby, od której on pochodzi.

//dzisiaj na dailyweb

Najnowsze informacje o pojemności baterii smartfonów iPhone 16, iPhone 16 Plus i iPhone 16 Pro Max pochodzą od Majina Bu, który wcześniej donosił, chociażby o powrocie podstawowych iPhone’ów, do używanego wcześniej designu, z dwoma aparatami, znajdującymi się w ułożeniu pionowym, nie na skos, jak mogliśmy się przyzwyczaić przez ostatnie kilka modeli.

Nie wierzę! Składany iPhone jest testowany w dwóch odmiennych wersjach, niczym Samsung

Pojemność baterii – iPhone 16, iPhone 16 Plus i iPhone 16 Pro Max

Na podstawie informacji, które udało mu się uzyskać, nowy iPhone 16 będzie miał baterię 3561 mAh, podczas gdy 16 Plus powinien mieć baterię 4006 mAh, a 16 Pro Max, powinien być wyposażony w baterię 4676 mAh. Dużą zmianą jest fakt, że ten ostatni nie będzie miał baterii w kształcie litery „L”, dzięki przeprojektowaniu struktury wewnętrznej urządzenia. Na razie nie udało mi się uzyskać informacji na temat modelu Pro.

O ile pojemności akumulatora dla iPhone 16 i iPhone 16 Pro Max wydają się realne, bo ich poprzednicy mieli odpowiednio 3 349 mAh i 4 422 mAh, więc mamy tutaj niewielkie wzrosty pojemności, to nie chcę wierzyć, że iPhone 16 Plus będzie mieć baterię o nominale 4006 mAh, gdy poprzednika wyposażono w 4 383 mAh. O ile zdarzało się już w przeszłości, że ogniwa kolejnych modeli były odrobinę mniejsze od poprzedników, to nigdy nie było to prawie 10% pojemności. 

Do tego typu informacji, zwłaszcza ponad pół roku przed premierą, należy podchodzić z pewnym dystansem. Nie powinniśmy być jednak bardzo zdziwieni, gdy we wrześniu okaże się, że informacje przekazane przez Majina Bu były prawdziwe. Jeżeli tak, to Apple musi przygotowywać świetny iOS, który skompensuje nam sporo mniejszą baterię w modelu 16 Plus.