W WhatsApp nikt dzisiaj kawy nie potrzebuje. Wygląda na to, że WhatsApp ma wielką awarię.

Wszystko na to wskazuje, że WhatsApp ma globalną awarię. Po włączeniu komunikatora pojawia się informacja o łączeniu, ale nie ma niestety żadnego efektu. Użytkownicy z całego świata zgłaszają problemy z dostępnością aplikacji. Sprawdzliśmy czy pojawiły się jakiekolwiek oficjalne informacje w sprawie awarii, ale kanały komunikacyjne Whatsapp póki co milczą.

R E K L A M A

Awaria WhatsApp – jakie są przyczyny?

Zrzut ekranu 2022 10 25 o 10.09.37
Wykres ilości zgłoszeń wg Down Detector

Skala problemu jest na pewno ogromna, przynajmniej patrząc na to, jak wiele zgłoszeń pojawia się w serwisie Down Detector. Serwis przestał działać 25.12. w okolicach godziny 09:00. Będziemy informować jeśli tylko podaną zostaną oficjalnie informacje w sprawie przyczyny awarii (aktualizacja: informacje pojawiły się, podaliśmy je poniżej).

Biorąc pod uwagę awarię globalną i 2 mld użytkowników, którzy korzystają z WhatsApp, to sprawa wygląda na bardzo poważną, a przynajmniej wsparcie usługi z pewnością nie ma teraz łatwego życia. Nie można wysyłać ani odbierać żadnych wiadomości, a w nagłówku komunikatora pojawia się informacja o łączeniu.

IMG 6435
WhatsApp i efekt braku połączenia z serwerami

Pojawiła się również oficjalna informacja od przedstawiciela marki Meta (właściciel Facebooka i WhatsAppa), podana przez agencje Reuters. Niestety nie został podany powód awarii, a tylko informacja, że marka pracuje aktywnie nad usunięciem problemu.

– Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy mają obecnie problemy z wysyłaniem wiadomości i pracujemy nad jak najszybszym przywróceniem WhatsApp dla wszystkich

Messenger pokonał całą konkurencję. Polacy nie polubili się z WhatsApp, Discord, Teams i Signal