Arc Browser zmieniło sposób przeglądania Internetu. Dodatkowo przeglądarka rozwija się, a twórcy The Browser Company of New York publikują swój kolejny ciekawy produkt. Tym razem to mobilna wyszukiwarka dla iOS.

Ma ona za zadanie zastąpić sposób wyszukiwania informacji. Arc chce, aby „szukajkę” w Safari, Chrome i innych przeglądarkach zastąpiła dedykowana aplikacja (na razie tylko na iOS).

//dzisiaj na dailyweb

To nie jest jednak zwykłe pole do wpisywania tekstu! Aplikacja opiera swoją użyteczność na AI i generuje podsumowania dla wyszukiwanych fraz. Co najlepsze, to nic nie kosztuje!

Arc Search dla iOS w wersji testowej

Arc Search

Arc Browser zadomowiło się na wielu komputerach już jakiś czas temu. Spotkałem już kilka osób, które pokochały tę przeglądarkę. Myślałem wówczas, że to niszowy program. Przez jakiś czas była ekskluzywną alternatywą, ale dostępną jedynie dla komputerów z systemem MacOS. Niedawno, bo w zeszłym miesiącu, Arc Browser pojawiło się w testowej wersji również na komputerach z Windowsem.

The Browser Company of New York nie zwalnia tempa. W sklepie App Store z aplikacjami dla iOS pojawiła się niespodziewanie kolejne aplikacja tej firmy. Aplikacja jest zupełnie czymś innym, więc o nowej przeglądarce zapomnijcie.

To dedykowany klient do wyszukiwania informacji w Internecie. Potrafi nie tylko zwracać wyniki z Google, lecz także ma jeszcze możliwość interpretacji zapytań. Po wpisaniu szukanej frazy generuje podsumowanie z kluczowymi informacjami, zdjęciami oraz dodatkowymi szczegółami. Wszystko to w oparciu o mechanizmy AI.

Można tu zapytać za klasyczną babcią: na co to, komu to potrzebne? Okazuje się jednak, że aplikacja generuje odpowiedzi w naprawdę przystępny sposób, oszczędzając nam czas, który byłby potrzebny na prześledzenie i przeczytanie wielu źródeł.

Można już pobierać Arc! Modna przeglądarka wywraca sposób przeglądania internetu

Twórcy podkreślają, że obecna wersja znajduje się na wczesnej fazie rozwoju. Muszę tu przyznać, że aplikacja, choć jest responsywna, dostaje zadyszki podczas generowania podsumowania. Jednak efekt końcowy jest bardziej niż zadowalający. Trzymam więc kciuki za sukces tego projektu.

Zaletami Arc Search są też bardzo przejrzysty sposób podawania wiadomości, prosty i szybki interface, blokowanie reklam, ciasteczek i trakerów, możliwość korzystania z trybu czytnika oraz zmiany silnika dla normalnych zapytań.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Arc Search. Aplikacja dostępna jest jedynie w języku angielskim i można ją pobrać z tej strony.