Wiele osób raportowało ostatnimi czasy o problemie z zegarkiem Apple Watch, który prowadził do wyjątkowo szybkiego rozładowania ogniwa. W praktyce niektóre osoby twierdziły, że ich czasomierz potrafi wyczerpać baterię w zaledwie pół dnia. Apple wie o problemie i zamierza się nim szybko zająć.

Jestem tym szczęśliwcem, który jak dotąd nigdy nie miał problemu z drenażem baterii w Apple Watch, chociaż o podobnych doniesieniach można było słyszeć już kilkukrotnie na przestrzeni ostatnich kilku lat.

//dzisiaj na dailyweb

Tym razem zaskakuje jednak skala zjawiska i jego nasilenie. Okazuję się bowiem, że naprawdę sporo osób raportuje podobne problemy. Martwi również ich skutek — mowa tu nie o sytuacji, gdy akumulator zbytnio się rozładowuje, ale czyni zegarek naprawdę trudnym w użytkowaniu. Doniesienia osób dotkniętych problemem mówią o sytuacjach, w których Apple Watch z 100% do 50% rozładowuje się w zaledwie godzinę!

Apple Watch ma problem z baterią. Co na to Tim Cook?

Chociaż mnie samego to nie spotkało, widziałem podobny przypadek na jednej z polskich grup o Apple na FB. Początkowo myślałem, że to jakaś histeria użytkownika z trefnym sprzętem. Muszę jednak w tym miejscu sprostować, że problem występuje w dużej skali i z nasilonymi objawami.

Apple Watch 9

Dotyczy on praktycznie wszystkich modeli smart zegarka od Apple. Raportują go zarówno użytkownicy Apple Watch 5, jak i nowych Apple Watch 9 oraz Ultra 2. Wiadomo też, że występuje on w urządzeniach z watchOS 10, które przypisane są do sprzetów z iOS 17. Takie połączenie najwidoczniej powoduje jakiś problem.

Apple Watch ma bardziej koncentrować się na zdrowiu w przyszłości. Artykuły Bloomberga obnażają niesamowite fakty z przeszłości

Osoby, które zainstalowały testową wersję systemu iOS 17.1 twierdzą, że częściowo problem został zminimalizowany. Redakcja magazynu MacRumors dostała z kilku źródeł informacje, że Apple wie o tej sytuacji i zostanie ona rozwiązana w aktualizacji, która nadejdzie już niebawem.

Nie wiemy jednak, czy będzie to dodatkowa łatka do wersji watchOS 10.1.1, czy też zapowiadana na grudzień i przynosząca więcej nowości wersja watchOS 10.2.