Apple w końcu wypuściło bardzo wyczekiwaną i ważną aktualizację do iOS 17.2. Pisaliśmy o niej kilkukrotnie, bo wprowadza wiele ciekawych nowości i usprawnień. Aktualizacja pojawiła się również na MacBookach, iPadach oraz Apple Watch — ten ostatni przywraca bardzo fajną i lubianą funkcję!

Każda aktualizacja w przypadku urządzeń Apple cieszy. Te dla systemu iOS 17 (oraz innych urządzeń) wydają się jeszcze ważniejsze. W takcie prezentacji systemu wspominano o wielu nowościach, których nie zobaczyliśmy bezpośrednio, zaraz po premierze.

//dzisiaj na dailyweb

Apple mocno stara się wywiązać z obietnic i po trochu dowozi nam kolejne ciekawe funkcje. Dawno jednak nie widziałem, aby lista zmian była tak obszerna. Dotyczy to również watchOS, który dostają sporo nowości i ciekawych funkcji.

Aktualizacja do watchOS 10.2

Apple postanowiło powrócić z funkcją, którą uwielbiali użytkownicy, ale jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności wyleciała z nowego systemu watchOS 10. Przesunięcie palcem poziomo po ekranie, od krawędzi do krawędzi pozwalało zmieniać tarcze zegarka w karuzeli. Była to świetna opcja, która ułatwiała obsługę. Jak? Zawsze mam kilka tarcz w zegarku. Jedna lepiej pasuje do garnituru, inna sprawdza się na rowerze a jeszcze inna na siłowni (Przewodnik z trybem nocnym). Doceniałem więc możliwość szybkiej zmiany. Teraz funkcja ta wraca ponownie po aktualizacji. Dajcie jednak znać w komentarzach, bo mi nadal to nie działa. W komentarzu znalazła się odpowiedz, która rozwiewa wątpliwości. Konieczne jest włączenie funkcji w opcjach, a następnie w zakładce „zegar”.

Aktualizacja iOS 17.2 oficjalnie – musisz to zrobić przed aktualizacją

Jest też kilka innych nowości. Świetnie zapowiada się włączenia odtwarzacza, gdy znajdujemy się blisko HomePoda (dotyczy modeli Gen. II oraz Mini). To świetna sprawa, która ułatwia obsługę. Wcześniej również było to proste, ale wymagało kilku klików więcej i dodatkowej uwagi. Teraz sprzęt Apple przeczuwa nasze intencje.

Apple Watch Ultra 2

Lista wszystkich zmian:

System watchOS 10.2 zawiera nowe funkcje, ulepszenia oraz poprawki błędów. Między innymi:

  • Aplikacja Odtwarzane jest wyświetlana automatycznie, gdy zegarek jest w pobliżu HomePoda (2. generacji) lub HomePoda mini podczas odtwarzania multimediów w aplikacjach Muzyka lub Podcasty (Apple Watch Series 6 lub nowszy oraz Apple Watch Ultra).
  • W Ustawieniach dodano opcję, która pozwala zmieniać tarcze zegarka gestem przesunięcia.
  • W Ustawieniach dodano opcję umożliwiającą potwierdzanie zakończenia treningu.
  • Dodano możliwość priorytetyzowania głośności muzyki lub głosu instruktorów w większości treningów Fitness+.
  • Rozwiązano problem, przez który tarcze zegarka dodane w aplikacji Watch na iPhonie mogły nie pojawiać się na Apple Watch.

Osoby posiadające najnowsze modele Apple Watch 9 oraz Ultra 2 mogą skorzystać również z funkcji uzyskania dostępu oraz dodawania danych do aplikacji Zdrowie za pomocą Siri.

Więcej informacji na stronie Apple watchOS 10.2.