Apple Watch 5 w zupełnie nowej odsłonie z funkcją Display Always On

Apple Watch 5 w zupełnie nowej odsłonie z funkcją Display Always On

Opublikowano 10.09.2019 21:58 -


Konferencja Apple zgodnie z zapowiedzią rozpoczęła się równo o godzinie 19 czasu polskiego. W tym roku po raz pierwszy można było obejrzeć transmisję także na YT, gdzie transmisja liczyła ponad 1.5 miliona fanów, oglądających premierę na żywo. Tim Cook, jako prowadzący całe wydarzenie, po kolei zapowiadał najnowsze funkcje oraz urządzenia, jakie w najbliższym czasie będą dostępne na rynku. Przemek zdążył przedstawić Wam już iPad’a oraz iPhone’a, czas zatem na Apple Watch 5.

Osobiście przyznam, że najbardziej czekałam na zapowiedź nowej serii Apple Watch, która nie nastąpiła od razu po prezentacji produktu. Byłam już przekonana, że poza kilkoma funkcjami nic się nie zmieni, a jednak! Amerykański producent postanowił potrzymać nas trochę w niepewności, zanim ostatecznie ujawni, jak będzie wyglądał nowy Apple Watch 5. Zresztą zobaczcie sami!

Nowy wygląd oraz funkcje w Apple Watch 5

Producent zaledwie kilka chwil temu oficjalnie zaprezentował najnowszą wersję smartwatcha, która tylko z pozoru przypomina zeszłoroczny produkt. Tak naprawdę łączy je zaledwie podobna konstrukcja oraz rozmiar, a rozróżnić je można, przyglądając się szczegółom. Gdzie można znaleźć różnice? Przede wszystkim w ekranie, który został wyposażony w tryb Display Always On, czyli nigdy niegasnący wyświetlacz. Wielu z Was pewnie zadaje sobie pytanie, do czego potrzebna taka funkcja, znacznie wpływająca na zużycie baterii w tak małym urządzeniu. Nie można być jednak w większym błędzie! Apple wszystko przemyślało i w swojej prezentacji ujęło konkretne sytuacje, gdzie tryb ten znajduje zastosowanie.

apple watch 5

Najważniejszy okazał się dobór wyświetlacza – w tym przypadku będzie to OLED typu LTPO. Zmniejszy on tempo odświeżania z 60 Hz aż do 1 Hz, co automatycznie wpłynie także na zużycie energii. Producent dążył do tego, by najnowsza seria również była w stanie na jednym ładowaniu przepracować aż 18 godzin, co przy takim trybie pracy jest możliwe. Oczywiście ekran nie jest cały czas w trybie podświetlenia. Zmienia on swoją intensywność w zależności od położenia, a w niektórych momentach całkowicie wygasa. Jest to odpowiedź na dotychczasowe zapytania, kierowane w stronę Apple, dotyczące możliwości sprawdzenia godziny bez poruszania nadgarstkiem. Czym poza tym zaskoczy nas najnowszy smartwatch?

apple watch 5

Nowe funkcje oraz odświeżony wygląd Apple Watch 5

Poza standardowymi aplikacjami, jakie znalazły się już w poprzednim modelu, ten został wyposażony także w kilka dodatkowych opcji. Wśród nich znajduje się między innymi kompas i możliwość wzywania służb ratunkowych z dowolnej lokalizacji na całym świecie. Jednak w tym modelu to nie na multifunkcjonalności się skupiono.

apple watch 5

Jedną z najważniejszych informacji, podanych podczas prezentacji jest fakt wykonania wszystkich urządzeń z aluminium, które w 100% podlega recyklingowi. Pojawią się aż 3 wersje kolorystyczne, wodoszczelna obudowa, nowe paski oraz… pierwszy model wykonany z tytanu! Jak zapowiada producent, jest to pierwszy tak szeroki wybór materiałów, z jakiego zostały wykonane Apple Watch’e.

Ceny oraz data premiery

Tradycyjnie producent zamierza wprowadzić na rynek więcej niż jedną wersję swojego smartwatcha. W tym roku pojawią się dwa modele! Model z wbudowanym modułem GPS, który będzie dostępny od $399. A także model z podłączeniem do sieci komórkowej od $499. Zamówienia można składać już dziś poprzez stronę internetową Apple, jednak do oficjalnej sprzedaży Apple Watch 5 trafi dopiero 20 września. Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć prezentacji na żywo, a chcecie poznać wszystkie szczegóły dotyczące najnowszych produktów Apple, możecie obejrzeć ją TUTAJ.

Wieści z Rozładowani.pl

Poszukujemy do DailyWeb dwóch redaktorów i korekty [Zobacz]

Plebiscyt DailyWeb na najlepszy sprzęt: DailyWebstery 2020 - [Zagłosuj]