25.06.2026 14:00

Na bazowego iPhone’a 18 musisz poczekać! Ten model może pobić 15-letni rekord

Apple zmienia plan wydawniczy, a następca najpopularniejszego smartfonu na świecie zadebiutuje później, niż wiele osób może sądzić. iPhone 17 ma też duże szanse na pobicie rekordu, który utrzymywany był przez 15 lat!

iPhone 17 Pro kolor sky blue

Apple we wrześniu tego roku pokazało naprawdę odmienioną serię iPhone’a 17. Zmiany technologiczne, w designie oraz w wydajności są ogromne. Modele 17 Pro i 17 Pro Max zachwycają sprzedażą. To jednak bazowa wersja iPhone’a 17 jest najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie! Niestety osoby, które ostrzą sobie zęby na iPhone’a 18, będą musiały poczekać znacznie dłużej, bo aż do wiosny przyszłego roku.

iPhone 17 to hit, ale na następcę będziecie musieli sobie poczekać

iPhone 17

Apple we wrześniu tego roku standardowo pokaże 3 nowe modele. Tym razem będzie to jednak iPhone 18 Pro, iPhone 18 Pro Max oraz składany iPhone 18 Fold (nie wiemy, czy tak będzie się nazywał). Druga seria wydawnicza została przesunięta na wiosnę przyszłego roku. Zadebiutuje wtedy iPhone 18, iPhone 18e oraz iPhone Air 2.

Taka sytuacja nie przejdzie bez echa. Apple przesuwając premierę, może zniecierpliwić niektórych klientów. Nie wiemy, jak to wpłynie na sytuację sprzedażową. Wiemy jednak, że takie sytuacje miały już miejsce, i że iPhone 17 może pobić 15-letni rekord.


7 rzeczy, które wyróżnią nadchodzącego MacBooka Ultra

7 rzeczy, które wyróżnią nadchodzącego MacBooka Ultra

Apple MacBook Ultra to na razie mistyczne urządzenie, które nie jest potwierdzone, ale z miesiąca na miesiąc coraz więcej o nim słyszymy. Prezentujemy listę 7 głównych cech, które wyróżnią ten…

Chodzi tu o czas, który musi upłynąć do zaoferowania przez Apple następcy za jakiś model. Redakcja serwisu 9to5mac stworzyła mini ranking. Okazuje się, że 3. miejsce zajął oryginalny iPhone z 2007 roku, który został zastąpiony po 378 dniach. Drugie miejsce należy do iPhone’a 11 Pro, którego następca przyszedł dopiero po 399 dniach, czego powodem była pandemia i problemy z dostawami.

Pierwsze miejsce należy do 15-letnego rekordzisty, którym jest iPhone 4. Zadebiutował on w czerwcu 2010 roku, a na następcę (iPhone 4s) trzeba było czekać do października następnego roku, czyli 488 dni. Apple iPhone 17 zadebiutował 19 września 2025 roku, na iPhone’a 18 będziemy musieli poczekać aż do marca 2027 roku — czyli co najmniej 528 dni. Tym samym „siedemnastka” pobije 15-letni rekord iPhone’a 4!