Apple Vision Pro opanowało umysły Amerykanów. Gogle towarzyszą im w dzień i w nocy, w domu i poza nim. Ludzie są kreatywni i szukają niestandardowych sposób na używanie technologii VR. Cóż… nie wszystkie pomysły są mądre i bezpieczne.

Apple Vision Pro zadebiutowało 2 lutego 2024 roku. Producent odnotował sprzedaż na poziomie 200 tys. urządzeń, co jest całkiem niezłym wynikiem. Ludzi nie zraziła cena, bo okazuje się, że 3499 dolarów nie jest wcale taką wysoką kwotą. Testerzy, influencerzy czy zwykli użytkownicy używają okularów VR w różnych sytuacjach. Publikacje w sieci świadczą o kreatywności ludzi, ale też… nasuwają pewne pytania. Czy naszą ludzkość czeka rychła zagłada?

//dzisiaj na dailyweb

Oczywiście Apple nie namawia do wychodzenia w goglach z domu, wręcz przeciwnie. Przestrzega przed tym i zaleca korzystanie z urządzenia VR w domowym zaciszu – z dala od okien, schodów czy ostrych przedmiotów. Najlepiej usiąść wygodnie na kanapie, włączyć film, grę i cieszyć się dobrodziejstwami nowej technologii, zachowując bezpieczeństwo.

Apple Vision Pro i kreatywność ludzi. Głupota czy po prostu ekstremalne testy?

Apple Vision Pro
Apple Vision Pro może niedługo pojawić się w niechlubnym rankingu

W teorii kod VisionOS powinien informować użytkownika i ograniczać możliwości Apple Vision Pro np. podczas poruszania się ze zbyt dużą prędkością. Istnieje tryb Travel, który pozwala na podróż samolotem, ale również ma pewne bariery. Nie możemy podziwiać widoków za oknem i wyłącza funkcje 3D deepfake Persona.

Nagrania wrzucone do sieci świadczą o tym, że gogli można używać w wielu lokacjach i sytuacjach, a w takich nie powinny mieć miejsca. Oto przykłady świadczące o tym, że niebawem możemy mieć nowych wygranych w przyznawanych co roku Nagrodach Darwina.

iMac 24 M3 okiem użytkownika. To nie będzie kolejna recenzja

Apple Vision Pro – jak można wykorzystać gogle VR

Na poniższych materiałach znajdziecie również nagrania, które pokazują, że ludzie wydają się bezpieczni, ale wyglądają… dosyć oryginalnie. Trzeba znać umiar i nie zapominać, że żyjemy w społeczeństwie. Można łatwo znaleźć się w nieodpowiednim miejscu i o nieodpowiedniej porze. Bez użycia VR ludzie robią dosyć niemądre czynności w miejscach publicznych.

Pamiętam, gdy jeden Pan postanowił oglądać porno w autobusie, nie zwracając uwagi na odbity obraz w oknie. To już pozostawię waszej wyobraźni, że wirtualna rzeczywistość nie musi być wcale taka fajna. 

Ten Pan nie oszalał i tylko pisze artykuł dla dailyweb podczas jazdy metrem

Gra pod tytułem – odkurzanie z atrakcjami z nutką adrenaliny. Czy spadniemy ze schodów? Tutaj wersja z kodami na barierkę

Kiedy twój facet ci się znudził i chcesz mieć w łóżku Zaca Efrona

Treningi przed seansem Cobra Kai można uznać za rozpoczęte

Jazda Teslą na automacie jest cool? Policja ma inne zdanie na ten temat

Gotuj z Apple Pro Vision. Ucięte palce w gratisie

Żyjemy w symulacji

Przejście przez pasy nie musi być nudne!

Rzeźba sama się nie zrobi

Tu miał być jakiś żartobliwy komentarz, ale po prostu uczcijmy umysł tego Pana minutą ciszy

BONUS: To tylko kadr z filmu Piła, ale tak to widzę