Apple Vision Pro już za momencik zadebiutuje na rynku. Ostatnio padła informacja, że (HBO) Max, Prime Video oraz Disney+ będą przystosowane do gogli VR. Co z Netflixem?

Dzień bez newsa à propos Apple Vision Pro byłby dniem straconym! Znowu spłynęły  informacje na temat nowej technologii, która zadebiutuje już 2 lutego 2024 roku. Dzisiejsza wiadomość jest niezbyt pozytywna dla fanów największej i najpopularniejszej platformy streamingowej.

//dzisiaj na dailyweb

W zasadzie czekałem na oficjalną informację, a raczej potwierdzenie, od Netflixa w sprawie pojawienia się platformy natywnie na Apple Vision Pro (jak było z Max,  Prime Video oraz Disney). Niestety, ale wszystko wskazuje na to, że w dniu premiery serwis nie będzie zintegrowany z systemem gogli VR. Musimy poczekać na informację, czy w ogóle Netflix planuje wsparcie dla Apple Vision Pro.

Apple Vision Pro i Netflix bez VR ?

Apple Vision Pro
W takiej formie nie obejrzymy Netflixa na Apple Vision Pro

Cóż… wygląda na to, że przez długi jeszcze czas (jeśli w ogóle) nie obejrzymy ulubionego serialu lub filmu Netflixa dzięki Apple Vison Pro. Patrząc na rozwój platformy związany z wydarzeniami na żywo i gamingiem, jest to faktycznie niezbyt pozytywna wiadomość. Czemu tak jest? Nie do końca wiadomo. Podejrzewam, że nie chodzi tutaj o możliwości na drodze technikaliów, ponieważ Netflixa można oglądać na konkurencyjnych goglach – Meta Quest. Oficjalny komentarz do sprawy:

Nasi członkowie będą mogli korzystać z serwisu Netflix w przeglądarce internetowej Vision Pro, podobnie jak nasi członkowie mogą korzystać z serwisu Netflix na komputerach Mac.

Max, Prime Video, Paramount+ oraz Disney+ w VR na Apple Vison Pro

Apple Vision Pro

Gigant streamingowy podobno nie planuje uruchomić aplikacji specjalnie dla Apple Vision Pro. Nie chce też, aby aplikacja na iPada była kompatybilna z platformą. Zamiast tego użytkownicy będą oglądać treści z serwisu Netflix w przeglądarce internetowej, co sprawi, że filmy lub seriale nie staną się tak bardzo wciągające.

Zapobiegnie to również oglądaniu treści przez użytkowników w trybie offline i może ograniczyć ich rozdzielczość, ponieważ jakość wideo w aplikacji internetowej Netflix różni się w zależności od przeglądarki. Nie do końca rozumiem, czemu platforma streamingowa nie dąży do wyświetlania swoich treści w VR poprzez Apple Vison Pro. Może czeka na rozwój wydarzeń i dopiero zacznie badać rynek w niedalekiej przyszłości. Po co wchodzić w coś, co nie będzie popularne lub użytkownicy mogą zacząć narzekać na taki sposób oglądania?

Klatka Smallrig z MagSafe w moich rękach. Po co właściwie ją kupiłem?

Już niebawem Netflix sprawdzi nastroje fanów filmów i seriali oraz technologii VR. Apple Vision Pro debiutuje w USA już 2 lutego 2024 roku. Od dziś (19 stycznia) można zamawiać gogle w ramach sprzedaży przedpremierowej. W momencie debiutu usługi streamingowe będą dostępne dla użytkowników określonych serwisów, takich jak Max, Prime Video, Paramount+ oraz Disney+.