Polskie Apple Store obchodzi w tym tygodniu święto lokalnych twórców gier. Z tego też powodu w sklepie zostały wyróżnione polskie gry. Znajdziemy wśród nich zarówno tytuły od CD Projekt jak i od niezależnych deweloperów. Do rzeczy.

Choć może się wydawać, że Polska branża growa na arenie międzynarodowej znaczy niewiele, nie warto lekceważyć rodzimych twórców. Dotyczy to także segmentu mobilnego, w którym potrafimy zaskoczyć. Udowadnia to trwające w App Store święto lokalnych twórców, które zbiega się w czasie z konferencją Digital Dragons w Krakowie. W repozytorium będą promowane więc polskie produkcje, takie jak Fishing Clash, Gwent, The Wolf, #DRIVE czy Questland. Dodatkowo, zostaną udostępnione dodatkowe funkcjonalności i wydarzenia.

iPhone

Polskie gry w App Store – Apple doceniło lokalnych twórców

Apple w informacji dla prasy podkreśla wkład Polaków w branżę:

Polska słynie z prężnie rozwijającej się społeczności twórców, w której działa ponad 400 producentów, zatrudniających ponad 12 000 osób, tworzących wiele kultowych tytułów w obszarze gier wideo i gier mobilnych.

Kampania związana z wybranymi grami będzie widoczna w zakładkach Today i Games, ale nie obejmie jedynie naszego kraju. Promowanie będzie odbywać się także w App Store w Wielkiej Brytanii, UE, LATAM i na Bliskim Wschodzie. To pozwoli poznać nasz wkład w segment również na innych rynkach. Dobrze, ale co to właściwie za gry? Poniżej znajdziecie listę prezentującą polskie gry w App Store.

  • The Wolf – wieloosobowa gra z gatunku symulatorów, w której wcielamy się w, a jakże, wilka. Możemy brać udział w polowaniach, a także czerpać radość z hasania po polanach. Aktualnie możemy zdobyć tam wiosenne gadżety, a także niestandardowych polowań.
  • #DRIVE – to produkcja niezależnego studia, którą w dużym uproszczeniu można nazwać wyścigówką zręcznościową. Wesoła oprawa połączona z dynamiką poruszania się pojazdów potrafi dostarczyć mnóstwo frajdy. Często sięgałem po tytuł np. w kolejce do sklepowej kasy.
  • Gwent: The Witcher Card Game – to tytuł, którego przedstawiać nie trzeba chyba nikomu.
    Popularna wiedźmińska karcianka od CD Projekt RED powiązana z losami Geralta to obowiązkowa pozycja dla fanów łowcy potworów.
  • Questland – turowy, rasowy RPG. Warto docenić mocne możliwości personalizacji bohaterów, a także skupienie na rywalizacji. Oko przyciąga również atrakcyjna, kreskówkowa oprawa graficzna.
  • Fishing Clash – są tu entuzjaści wędkarstwa (nie mylić z „łowieniem”)? Jeśli tak i przy okazji korzystają ze smartfonów z logo nadgryzionego jabłka, uważa Fishing Clash za pozycję obowiązkową.

Beats Studio Buds + w transparentnej obudowie są nieprzyzwoicie piękne. Są też znacznie lepsze od poprzednika