Nowe doniesienia zdradzają plany Apple na temat słuchawek AirPods w wersji Max, Lite i nowego HomePoda mini. To wszystko mamy zobaczyć już w przyszłym roku.

Za nami premiera odświeżonego Apple HomePod, którego naprawdę brakowało. Ten rok wedle plotek nie przyniesie żadnych zaskakujących premier ani piorunujących aktualizacji. Za to w przyszłym zobaczymy nowe iPady, możliwe nawet, że jeden z nich będzie miał nawet składany ekran. Właśnie się dowiedzieliśmy, że Apple planuje też sporu urządzeń z kategorii Audio.

Nowe AirPods Max i nowe, ciekawe etui

Nowy HomePod mini, tanie AirPods lite i odświeżone Airpods Max 2

Przecieki, które dziś opisujemy, pochodzą od wybitnie często cytowanego i niezawodzącego analityka Ming-Chi Kuo. Tym razem terminie planowanych dostaw sprzętu do klienta. Kilka dni temu Marcin pisał o tym, że wspomniany analityk zdradził nadchodzący, całkiem nowy produkt Apple. Chodzi tu o słuchawki Apple AirPods Lite, które będą najtańszą konstrukcją, w ofercie a ich cena wynosić ma 99 USD.

Dowiadujemy się również o odświeżonej wersji dużych, nausznych słuchawek Apple AiPods Max, które niewątpliwie posiadają kilka wkurzających cech. Zresztą Sebastian opisał (i nagrał) to w recenzji prywatnego egzemplarza. Ulepszenie konstrukcji i dodanie nowych funkcji jest więc całkiem logiczne, zwłaszcza że słuchawki zadebiutowały już dobrą chwilę temu (grudzień 2020).

Zaskakującym faktem jest informacja o odświeżeniu głośnika Apple HomePod Mini. To sprzęt, który w naszym mniemaniu jest prawie idealny, a jego cena całkiem przyzwoita. Niemniej Apple postanowiło zaprezentować nową wersję modelu mini. To o tyle ciekawe, że pokazany zaledwie kilka dni temu nowy HomePod wykorzystuje te same podzespoły a cały potencjał urządzenia, poznaliśmy dopiero w zeszłym tygodniu dzięki wyjątkowej aktualizacji. Mowa więc raczej o urządzeniu diametralnie odmienionym, wykorzystującym nową platformę i wzbogacające funkcjonalność. To mogłoby również zwiastować nową i lepszą platformę sprzętową dla Apple Watch — na której tak naprawdę bazują głośniki HomePod.

Apple HomePod

Ming-Chi Kuo we wpisie na swoim kocie Twitter potwierdził, że planowane dostarczenie tych trzech urządzeń spodziewane jest między końcem ostatniego kwartału 2024 roku i pierwszą połową 2025 roku. Na wszystkie nowości będziemy musieli więc poczekać.

Oglądajnik #20, czyli co obejrzeć w Weekend na Netflix, HBO, Disney+, Apple TV i Canal+