Od pewnego czasu mówi się o tanich słuchawkach Apple. AirPods Lite, bo taką nazwę mogą przyjąć pchełki, doczekały się informacji o orientacyjnym terminie premiery oraz cenie.

Apple Air Pods 3. generacji z etui ładującym Lightning kosztują dziś 1049 zł. Jeśli zdecydujemy się na wyższy wariant, czyli AirPods Pro 2. generacji, musimy przygotować aż 1449 zł. Oczywiście są to oficjalne cenniki w polskiej dystrybucji. W USA za pierwsze ze słuchawek, w dniu premiery trzeba było zapłacić 179 dolarów. Co, jeśli powiem Wam, że Apple przygotowuje TWS, które będą tańsze. Nie mówię tu o drobnej różnicy, tylko kwocie 99 dolarów. Idąc całkiem podobnym przelicznikiem, cena z VAT mogłaby u nas wynosić około 599 złotych. Kiedy możemy spodziewać się takowego akcesorium?

AirPods Lite

Apple AirPods Lite za 599 zł? – tak, ale musimy uzbroić się w cierpliwość

Doniesienia o tym, że gigant z Cupertino tworzy swoistą, budżetową wariację na temat słuchawek AirPods, krążą w internecie od dawna. Teraz, jedno z bardziej zaufanych źródeł nieoficjalnych informacji podało w tej materii konkret. Dobrze, może nie jest to bezpośrednia wiadomość pochodząca od producenta, ale Ming-Chi Kuo zdradza w niej dwie istotne rzeczy.

Kim jest wspomniany analityk, nie trzeba mówić chyba nikomu, kto choć trochę śledzi rynek technologii użytkowej. Kuo wielokrotnie udowadniał, że informacje od niego pochodzące sprawdzają się. Zgoda, nie zawsze, ale patrząc czysto statystycznie – możemy darzyć jegomościa sporym zaufaniem. Tym razem opublikował on informację o Apple AirPods Lite. Naturalnie, to nazwa robocza, które niekoniecznie będzie miała coś wspólnego z ostatecznym oznaczeniem. Niemniej „Lite” idealnie oddaje to, że TWS-y mają kosztować 99 dolarów. Przekładając to na nieco podwyższony kurs dolara i doliczając nasz VAT, zauważymy, że w grę wchodzi kwota 599 dolarów.

Premiera miałaby odbyć się w 2024 roku. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że na rynku możemy znaleźć atrakcyjniejsze cenowo słuchawki, ale nie oszukujmy się – AirPods, mimo że nie są wybitne, cieszą się ogromną popularnością. Jeśli Apple powalczy ceną, może tylko zyskać.

Google potwierdza koniec grudniowego link SPAM Update