W zeszłym tygodniu przekazywaliśmy spekulacje i plotki. Dziś się one potwierdzają. Apple HomePod w większej, odświeżonej wersji został oficjalnie zaprezentowany.

W zeszłym tygodniu przekazywaliśmy ploteczki, które zapowiadały pojawianie się takiego sprzętu. Apple bez zbędnych ceregieli, całkiem po cichu zaprezentowało omawiany sprzęt. Jest nowszy, nie wiem jednak, czy na pewno lepszy.

https://www.youtube.com/watch?v=oMf_i1YBuMk

Apple HomePod 2023 to odświeżona wersja tego, co już znamy

Jakoś tego nie czuję, spodziewałem się jakiegoś WOW. Niestety albo i stety, dostaliśmy poprawny czy też poprawiony sprzęt, który już znamy. Nowo pokazany Apple HomePod to połączenie funkcji z modelu Mini i większej formy poprzednika.

.large_2x.jpgApple HomePod

Nie przedłużajmy, bo naprawdę nie ma ku temu powodów. Nowy Apple HomePod pracuje pod kontrolą procesora S7 (znanego z Apple Watch 7), to ten sam procesor, co w HomePod Mini. Posiada też dodatkowy chip U1 (UWB) dzięki, któremu będzie oferować kilka sztuczek — w przeciwieństwie do mniejszego brata, ten nowy i większy obsłuży Spatial Audio oraz funkcję, dzięki której skanowana jest akustyka pomieszczenia. To ostatnie nie jest żadną magią, głośnik od Apple odtwarzając np. muzykę, korzysta dodatkowych procesorów, by wykryć czy stoi np. przy ścianie, czy też w centrum na stole. W zależności od tego różnie działać ma equalizer, co przełoży się na lepsze wrażenia dźwiękowe. Co ciekawe, byłem przekonany, że HomePod Mini też to potrafi, ale Apple twierdzi, że jednak nie.

.large_2x.jpgApple HomePod

Ciekawostką jest też nowa funkcja, dzięki której HomePod wyświetli aktualną temperaturę i wilgotność powietrza. To dzięki zaczerpniętym z Apple Watch czujnikom i procesorowi. Uwaga jednak — Apple odblokuje w przyszłej aktualizacji tę funkcję, również w HomePodzie Mini! Oba sprzęty dzielą się przecież podzespołami.

Apple HomePod

Kolejna różnica jest oczywista to rozmiar urządzenia. Jest ono znacznie większe od wersji Mini i nieznacznie mniejsze od pierwowzoru. W środku również kilka zmian zamiast jednego średniotonowego głośnika — pięć twiterów i centralny głośnik niskotonowy. Pamiętliwe osoby, wytkną tu jednak fakt, iż poprzednik miał o dwa głośniki niskotonowe więcej. Standardowo, głośnik można skonfigurować w trybie multiroom lub stereo.

Apple HomePod

Apple nadal nie będzie oferować HomePoda w naszym kraju, ale liczymy na niezależnych dystrybutorów. Cena urządzania to 299 dolarów (po przeliczeniu około 1300 zł, w portalach aukcyjnych będzie to raczej 1500 zł). Dostępny będzie w białym i czarnym kolorze, a jego wysyłka wystartuje 2 lutego. Dokładną specyfikację poznacie w tej zakładce.

Więcej informacji na stronie Apple. Strona oficjalnego sklepu Apple.

Sidebar – zmień Docka z macOS w pasek zadań z Windows