12 października 2021 roku Amazon wprowadził oficjalnie w polskiej wersji sklepu usługę premium Amazon Prime. W jej skład wchodzą darmowe, szybkie dostawy, filmy i seriale na Amazon Prime Video, a nawet gry.

Stało się. W polskiej wersji sklepu Amazon mamy już możliwość skorzystania z abonamentu Amazon Prime. To usługa, która stała się protoplastą dla naszego rodzimego Allegro Smart. W porównaniu z polską konkurencją, Amazon może pochwalić się jednak dużo większym zakresem usług.

Amazon Prime – co w pakiecie?

W skład abonamentu Amazon Prime wchodzą:

  • Darmowa dostawa od dowolnej kwoty – Amazon zapewnia doręczenie przesyłki (paczkomaty, kurier, punkt odbioru) nawet na następny dzień. W odróżnieniu od Allegro Smart – nie ma minimalnej kwoty zamówienia.
  • Amazon Prime Video – w skład usługi Prime wchodzi też abonament streamingu Amazona. W bibliotece znajdują się setki filmów i seriali, często niedostępnych nigdzie indziej.
  • Darmowe gry – subskrypcja Amazona to, co ciekawe, także darmowe gry i dodatki na PC oraz darmowa subskrypcja Twitch w ramach Prime Gaming.

Członkowie programu otrzymują szybkie i darmowe dostawy nawet następnego dnia, bez minimalnej wartości zamówienia, a także dostęp do popularnych i nagradzanych filmów i seriali, w tym oryginalnych produkcji Amazon, darmowe gry oraz zawartość do pobrania w ramach Prime Gaming oraz ekskluzywne oferty przez cały rok.

Korzyści z abonamentu Amazon Prime w Polsce - sklep Amazon.pl

Ceny Amazon Prime w Polsce

Na dodatek usługę można wypróbować za darmo, rejestrując się na bezpłatny, 30-dniowy okres próbny na stronie amazon.pl/prime.

Ceny pakietów Amazon Prime w Polsce kształtują się następująco:

  • Plan roczny – 49 zł
  • Plan miesięczny – 10,99 zł

Dzięki Amazon Prime kupujący mogą korzystać z darmowej dostawy nawet następnego dnia, która obejmuje miliony produktów oznaczonych logo Prime, zarówno znanych polskich marek, takich jak Yope, Zelmer, Gerlach, Trefl czy Krosno, jak i największych światowych producentów, m.in. Apple, Samsung, Under Armour, Maybelline, LEGO, Philips, L’Oreal Paris, Puma, Bose, HP i Lenovo.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak polscy klienci przyjęli uruchomiony na początku tego roku serwis Amazon.pl. Wprowadzając Amazon Prime do Polski możemy zaoferować darmową dostawę nawet następnego dnia, dostęp do nagradzanych filmów i seriali, a także gier komputerowych i o wiele więcej – mówi Mourad Taoufiki, dyrektor generalny Amazon.pl.

Amazon Prime czy Allegro Smart – co wybrać?

Przypomnijmy, że największa konkurencja dla usługi Amazona w Polsce – Allegro Smart – kosztuje dokładnie tyle samo, co Amazon Prime (10,99 zł za miesiąc lub 49 zł za rok). Polska platforma nie oferuje jednak aż tak szerokiego zakresu usług jak amerykański gigant. Allegro ma też inną wadę – darmowa przesyłka kurierem lub do paczkomatu jest możliwa dopiero dla zamówień powyżej 40 zł u wybranych sprzedawców. Na Amazonie darmowa dostawa dostępna jest bez limitu kwoty.

Następne miesiące na rynku gigantów e-commerce w Polsce zapowiadają się zatem bardzo interesująco. Która z usług premium przyciągnie więcej klientów? Czy Allegro Smart wprowadzi jakieś nowości w związku z wprowadzeniem Amazon Prime? Poczekamy, zobaczymy. Na tej „wojnie” na pewno skorzystamy my, klienci. Choć nasze portfele mogą nie być już tak zadowolone. Tym bardziej, że za pasem Święta i Black Friday. Bliskość tego okresu zapewne też odegrała niemałą rolę w uruchomieniu Amazon Prime właśnie teraz.

W Polsce jest już ponad 50 000 sklepów internetowych


Posłuchaj nas!