Uaktualnienie iOS 17.2 jest już dostępne dla zgodnych smartfonów z rodziny Apple iPhone. Znamy pełną listę nowości, ale zanim przystąpić do instalacji aktualizacji, musisz wykonać kilka kroków.

Wśród nowości dostępnych w iOS 17.2 znajdziemy między innymi nową aplikację Dziennik, nową funkcję Przycisku akcji, usprawnienia aparatu iPhone’ów 15 Pro, a także zmiany w nawigowaniu po poszczególnych ekranach.

//dzisiaj na dailyweb

Nie zapomniano również o zmianach w Pogodzie, Apple Music czy zegarze. Jedną z najważniejszych nowości jest wprowadzenie obsługi standardu ładowania bezprzewodowego Qi2 dla smartfonów z rodziny iPhone 13 i iPhone 14.

iOS 17.2 dostępne do pobrania

iOS 17.2 a

Zanim zdecydujecie się na instalację najnowszej wersji oprogramowania iOS, powinniście wykonać kopię zapasową danych znajdujących się na urządzeniu. Najłatwiej zrealizować tę czynność za pomocą konta iCloud, gdzie wykonamy backup. Całość potrwa od kilku do kilkunastu minut, więc pominięcie tego kroku nie dałoby żadnej realnej oszczędności czasu. Jeśli chodzi o rozmiar paczki, w której zmieszczono nowości, musimy przygotować się na pobranie 1,48 GB, dlatego zdecydowanie zalecam zrobić to po połączeniu z WiFi.

To uaktualnienie wprowadza aplikację Dziennik, oferującą całkowicie nowy sposób zachowywania wspomnień i zapisywania refleksji nad ważnymi chwilami w życiu. Ta wersja obejmuje również udoskonalenia dotyczące przycisku czynności i aparatu, a także inne funkcje, poprawki błędów i uaktualnienia zabezpieczeń.

Najważniejszymi nowościami w iOS 17.2 są:

  • Aplikacja Dziennik, której zadaniem jest umożliwienie tworzenia zapisków o naszym życiu. Tak naprawdę to nowoczesna forma pamiętnika. Program umożliwia korzystanie z podpowiedzi w oparciu o nasze aktywności, takie jak odwiedzone miejsca czy wykonane telefony
  • Do przycisku akcji tudzież czynności możemy przypisać funkcję szybkiego tłumaczenia
  • W iPhonie 15 Pro i iPhonie 15 Pro Max możemy ustawiać ostrość aparatu długoogniskowego znacznie szybciej
  • W aplikacji Wiadomości możemy modyfikować sylwetki ciała dowolnego Memoji
  • Pogoda łączy opady deszczu i śniegu w jednym miejscu. Dodatkowo otrzymaliśmy nowe widgety
  • W plikach PDF i innych formularzach będziemy mogli dodawać nasze dane z jeszcze większą dokładnością
  • Usunięcie błędu, który uniemożliwiał bezprzewodowe ładowanie w niektórych pojazdach