Zgodnie z oczekiwaniami, Apple wypuściło właśnie najnowszą wersję systemu iOS 17.3 dla iPhone’ów. Wśród nowości, takich jak zmiany na ekranie blokady i w aplikacji muzyka, update zadba także o nasze bezpieczeństwo i to w najlepszy możliwy sposób.

Apple wypuszcza „duże” aktualizacje systemów iOS, macOS, iPadOS, watchOS i tvOS raz na rok. Dzieje się to zazwyczaj maksymalnie kilka tygodni po premierze smartfonów z rodziny iPhone. Nie oznacza to, że przez cały rok użytkownicy są pozbawieni dostępu do nowości czy łatek bezpieczeństwa.

//dzisiaj na dailyweb

Tak naprawdę firma potrafi zaserwować blisko kilkanaście mniejszych uaktualnień, które dodają mniej lub bardziej istotne funkcje do systemu oraz zwiększają bezpieczeństwo. Właśnie z takim updatem mamy teraz do czynienia.

iOS 17.3 trafia na zgodne iPhone i wprowadza kilka istotnych zmian

iOS 17 2 1

Zacznijmy od tych mniej ważnych nowości. W iOS 17.3, dzięki funkcji AirPlay w hotelach można strumieniować treści bezpośrednio na ekran telewizora w pokoju. Oczywiście wiele zależy od tego, czy dana placówka udostępni taką opcję. Jest to o tyle wygodne, że bez żadnego logowania na tv możemy oglądać nasze ulubione filmy i seriale z kont na smartfonie.

Apple pomyślałem także o fanach aplikacji Music, która pozwala teraz współtworzyć playlisty zaproszonym znajomym. Mało tego, do każdego utworu na wspólnej liście można dodawać reakcje za pomocą emoji. Drobnostka, ale jestem pewny, że zostanie doceniona przez społeczność. Ekran blokady otrzymał nową tapetę z serii „jedność”, natomiast obstawiam, że większości osób może to nie zainteresować. Niemniej, z obowiązku wspomnę tylko, że ma ona na celu uczcić kulturę społeczności afroamerykańskiej, z naciskiem na Black History Month.

Ochrona skradzionego urządzenia

Najistotniejsze nowości z mojego punktu widzenia dotyczą bezpieczeństwa. Funkcja ochrony wymusza bowiem użycie Face ID lub Touch ID (w przypadku wybranych modeli) do wykonania wybranych czynności bez możliwości „awaryjnego” użycia ustalonego wcześniej kodu. Dodatkowa weryfikacja użytkownika to zdecydowanie dobry krok.

Dodatkowego użycia Face ID i Touch ID wymaga się także w przypadku zmiany kodu urządzenia, zmiany hasła do konta Apple, a także po godzinnym opóźnieniu.

Jakie etui na iPhone’a? Jeśli pancerne, to tylko UAG – opinia użytkownika

Lista zgodnych z iOS 17.3 smartfonów

  • iPhone 15, 15 Plus 15 Pro, 15 Pro Max
  • iPhone 14, 14 Plus 14 Pro, 14 Pro Max
  • iPhone SE (3. Gen)
  • iPhone 13, 13 mini, 13 Pro i 13 Pro Max
  • iPhone 12, 12 mini, 12 Pro i 12 Pro Max
  • iPhone SE (2 Gen)
  • iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max
  • iPhone XR
  • iPhone XS, XS Max