Apple udostępniło nieoczekiwany update systemu dla smartfonów iPhone. Sprawa jest o tyle ciekawa, że od ostatniej aktualizacji minął raptem tydzień. Co znalazło się w paczce i dlaczego warto niezwłocznie ją pobrać?

Powiedzmy sobie szczerze – firma z Cupertino dba o wsparcie urządzeń, jak żaden inny producent urządzeń mobilnych. Update’y pojawiają się na wszystkich iPhone’ach na świecie w tym samym czasie. Poza dużymi wydaniami i mniejszymi paczkami z usprawnieniami technologiczny gigant serwuje nam również łatki bezpieczeństwa.

//dzisiaj na dailyweb

Te ostatnie bywają szczególnie istotne dla naszej prywatności i bezpieczeństwa danych, trzymanych na smartfonach. Najwyraźniej znalezione luki oraz błędy miały charakter krytyczny, gdyż Apple nie chciało czekać z wydaniem iOS 17.2.1.

iOS 17.2.1 – poprawki błędów i aktualizacja zabezpieczeń

iOS 17.2.1
Instalacja trwa dosłownie chwilę

Nie, najnowsza aktualizacja nie wniesie do oprogramowania nowych elementów, funkcji czy aplikacji. Możemy liczyć jednak na naprawdę błędów. Jednym z nich jest sytuacja, w której ikona programu Wiadomości znika z ekranu głównego iPhone’a podczas zmiany układu. Apple nie powiedziało tego wprost, ale wygląda na to, że to jeden z ważniejszych powodów aktualizacji. Przynajmniej w temacie łatania błędów. Rzecz jasna, programiści z pewnością zadbali także o naprawę innych kwestii, ale nie znajdziemy rzeczonej informacji na liście zmian.

Najważniejsze są tu jednak zabezpieczenia, które zostały uaktualnione. Zawsze powinniśmy dbać o to, aby komputery, smartfony, zegarki czy tablety pracowały pod kontrolą najnowszej wersji oprogramowania, w której zastosowano możliwie najświeższe poprawki i usprawnienia. Z tego też powodu nie warto opóźniać wykonania aktualizacji.

Jest jeszcze macOS 14.2.1. Tutaj również otrzymaliśmy paczkę z plikami wpływającymi na bezpieczeństwo urządzenia. Podobnie, jak w przypadku iOS 17.2.1, zaleca się natychmiastową aktualizację.

To koniec pstrykania zdjęć w 12 MP. Samsung idzie w stronę Apple

Choć to drobne usprawnienia, podczas instalacji zawsze coś może pójść nie po naszej myśli. Nigdy nie miałem problemów z aktualizacją iOS, lecz mimo to każdorazowo sprawdzam, czy posiadam aktualny backup. Kopia zapasowa pomoże nam w przypadku potencjalnego pojawienia się błędu czy awarii urządzenia. Jej wykonanie trwa dosłownie chwilę i zdecydowanie muszę rekomendować ten krok wszystkim.