Ten tydzień obfitował w sporo nowości Netflix. A to jeszcze nie wszystko!

Dobre kino w ten weekend? Nie ma sprawy – Netflix mocno przyatakował w tym tygodniu i w ofercie serwisu znalazło się kilka naprawdę interesujących pozycji. Oczywiście – dla mnie – numerem jeden jest trzeci sezon serialu After Life, który podbija serca swoją prostotą i przekazem.

Z filmów? Zdecydowanie Początek świata, który jest adaptacją sztuki Sébastiena Thiéry’ego. Pogoda za oknem jest taka, że ani na spacer się nie chce wychodzić, ani na sanki. Co więc robić? Dobra kolacja, dobre winko i przed TV, a tam czeka masa nowości.

R E K L A M A

Jakie nowości Netflix?

Warto dostrzec, że Netflix miał rekordowy 2021 rok, jeśli weźmiemy pod uwagę filmy ich oryginalnej produkcji. Wiele wskazuje na to, że 2022 nie będzie pod tym względem gorszy, bo już teraz pojawiło się sporo zapowiedzi, m.in. polski film Pod wiatr, który będzie miał premierę już za niespełna miesiąc.

Początek świata

Serce Jeana-Louisa przestaje bić. Mężczyzna musi pokonać swój kompleks Edypa i zadać matce niezwykle niewygodne pytanie — w przeciwnym razie umrze w ciągu trzech dni.

After Life sezon 3

Odtwórcą głównej roli, ale także scenarzystą i reżysere, jest Ricky Gervais. Aktor wybitny, a stworzona przez niego postać jest ewidetnie pisania pod niego. W pewnych momentach odnosi się wrażenie, że historia głównego bohatera jest historią opowiadaną przez samego Ricky’ego Gervaisa. Serial wciąga już od pierwszego odcinka, a po zakończeniu finału pozostaje pustka, podobna do tej, która powstała w życiu Tony’ego. Jeśli nie mieliście okazji obejrzeć dwóch pierwszych sezonów After Life – zachęcam do tego mocno. Serial połyka się dość szybko, a najbliższe święta, jak i przerwa świąteczno-noworoczna będą ku temu znakomitą okazją.

Undercover sezon 3

Granice zaczynają się zacierać, gdy dwoje tajniaków próbujących wniknąć w przestępczy półświatek, udaje parę i wprowadza się obok narkotykowego króla.

Dziennikarka

Zaangażowana dziennikarka wytrwale poszukuje prawdy o rządowym skandalu korupcyjnym, nie bacząc na wysiłki wpływowych wrogów, aby zneutralizować jej doniesienia.

Ksero

Studentka, która straciła stypendium, po tym jak do sieci trafiły jej zdjęcia z imprezy, stara się odkryć, co tak naprawdę stało się tej pamiętnej nocy.

Dom

W tej czarnej komedii animowanej tajemniczy dom skrywa historie biednej rodziny, nerwowego dewelopera i sfrustrowanej właścicielki na przestrzeni dziejów.

Archiwum 81

Archiwista zajmujący się odnawianiem zniszczonych kaset wideo zostaje wciągnięty w wir tajemnicy, w którą zamieszana jest zaginiona reżyserka i demoniczna sekta.

Riverdance: Rzeczna opowieść

Po bolesnej stracie Irlandczyk Keegan i Moya, w której żyłach płynie hiszpańska krew, uczą się tańczyć, pokonując rozpacz i trudności dzięki jeleniom z magicznym porożem.