Seria Acer Vero wzbogaciła się o kolejny komputer. Acer Chromebook Vero 514 to model stworzony z myślą o fanach ekosystemu Google. Co dokładnie oferuje świeżynka?

W przypadku modelu Chromebook Vero 514, Acer stawia przede wszystkim na ekologię. Oczywiście nie wszystkich przekona to do zakupu, gdyż nie wszyscy jednakowo zastanawiają się nad zostawianym podczas tworzenia urządzeń śladem węglowym. Na szczęście tytułowy komputer pracujący pod kontrolą, nie Windowsa, lecz ChromeOS ma w zanadrzu kilka ciekawych elementów i cech. Jedną z najważniejszych jest platforma systemowa, która jest ściśle powiązana z ekosystemem Google. Użytkownicy smartfonów i tabletów z Androidem będą mogli cieszyć się więc spójnością wzorowaną na tym, co oferuje Apple.

Chromebook Vero 514

Chromebook Vero 514: Acer przygotował model skrojony pod użytkowników ekosystemu Google

Przede wszystkim Chromebook Vero 514 został zaprojektowany z myślą o znacznie dłuższej niż standardowa eksploatacji, co ma wpłynąć – a jakże – na środowisko. Laptop w sporej części wykonano z plastiku z recyklingu, a dostęp do „trzewi” jest bezproblemowy, co ułatwia jego ewentualną modernizację. Jako ciekawostek, Acer podaje to, że nawet ekran w 99% nadaje się do ponownego wykorzystania. Obudowa jest odporna na uderzenia i upadki u średnim nasileniu, co określa norma wojskowa MIL-STD-810H. Co oznacza to dla przeciętnego Kowalskiego lub Smitha? Otóż notebook powinien bez przeszkód wytrzymać upadek z wysokości 122 cm.

R E K L A M A

Chromebook Vero 514

W środku znajdziemy układ Intel® Core™ i7 dwunastej generacji, nawet 16 GB pamięci LPDDR4X RAM oraz do 512 GB pamięć na dane SSD M.2 na PCIe NVMe. Za dźwięk odpowiada technologia DTS z inteligencją redukcją zniekształceń i uwydatnieniem basu. Brzmi świetnie, ale z doświadczenia wiem, że tylko nieliczne mobilne maszyny są w stanie zapewnić więcej niż przyzwoity dźwięk. Ekran komputera chroni warstwa chemicznie hartowanego szkła Corning Gorilla Glass, co jest szczególnie ważne podczas pracy z dotykowym wyświetlaczem. Nie zabrakłlo tutaj także opcjonalnego podświetlenia klawiatury, portu HDMI 2.0 oraz dwóch portów USB-C.

Chromebook Vero 514

Wracając do ekranu, do dyspozycji użytkownika oddano 14-caloy panel IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli ze 100-procentowym pokryciem palety barw sRGB i jasnością 300 nitów. Waga urządzenia zamyka się w 1,4 kg, natomiast 56 W akumulator zapewnia nawet 10 godzin pracy. Zawsze podchodzę sceptycznie do rewelacji związanych z czasem pracy na baterii, ale w przypadku Chromebooków i komputerów Apple deklaracje bardzo często zgadzają się ze stanem faktycznym. Na plus jest również to, że w urządzeniu zastosowano czytnik linii papilarnych, który zwiększa bezpieczeństwo danych użytkownika.

Acer Chromebook Vero 514 (CBV514-1H/T) wyceniono na 599 euro, czyli około 2870 zł.

Awaria Facebooka: newsfeed zasypany niechcianym spamem