A ja myślałem, że prawdziwych promocji na sprzęty technologiczne to już nie ma. Byłem w błędzie! Mimo że z Acerem nie było mi po drodze, to nie sposób nie napisać o ich nowej promocji. Wszystkie ich najpopularniejsze Chromebooki przecenili o równiutkie 50%. Lepiej się pospieszyć, bo promocja trwa od dziś (19.01) do 23.01.2023, a jest w czym wybierać.

Przez ostatnie kilka lat korzystałem, może nie intensywnie, ale bardzo regularnie z ChromeOS. Uważam, że idea tego prostego systemu operacyjnego, bardzo często opartego o proste i przede wszystkim tanie komputery, to doskonały pomysł i nie myślę tutaj tylko o edukacji. To pełnoprawne komputery, tym bardziej że większość naszej pracy wykonujemy bądź co bądź — w przeglądarce. A ten system o przeglądarkę się opiera, co wcale nie znaczy, że jest wybrakowany, a bo i muzyki (działają aplikację z Googl Play) można posłuchać czy nawet pracować z plikami.

Moja przygoda z Chromebookami zakończyła się, kiedy odkryłem, że mój ukochany i absurdalny w swoim zamyśle Chromebook Google Pixel 2, postanowił zastrajkować i złapał defekt matrycy. Żalu było wiele, ale to tylko spowodowało, że dojrzałem do pełnoprawnego, drugiego komputera przenośnego. Mimo wszystko ChromeOS spisywał się wybornie na wszelkich wyjazdach na targi, spotkania, a nawet w użytku prywatnym. Naprawdę nic mi nie brakowało i nadal uważam, że to doskonałe rozwiązanie na drugi komputer, kiedy nie potrzebujemy pełnoprawnego sprzętu, a po prostu od czasu do czasu, chcemy zabrać pracę ze sobą lub jak komunikuje to Acer, to może być doskonały sprzęt dla seniorów, a ich święta za pasem!

Zrzut ekranu 2023 01 19 o 15.16.08
Przykładowy Chromebook i cena

Acer zrobił doskonałą promocję, autentyczne -50% na swoje najpopularniejsze Chromebooki

Acer z okazji zbliżających się dni dziadka i babci, postanowili wypuścić naprawdę interesującą promocję, w ramach której możecie kupić wybrany Chromebook z ich logo za dosłownie połowę ceny. Sprzedaż ich komputerów realizowana jest za pośrednictwem partnerów takich jak x-kom czy Media Expert.

W przypadku Media Expert wystarczy podać dedykowany kod przy składaniu zamówienia, który obniży cenę. W x-kom jest analogiczna sytuacja, z tą różnicą, że dostępność komputerów jest zdecydowanie mniejsza.

Zrzut ekranu 2023 01 19 o 15.17.46

Topowy i najdroższy model ma naprawdę niezły spec jak na Chromebooka i zamiast 2999 PLN przyjdzie nam zapłacić raptem 1500. Za to dostajemy dotykowy ekran z przyzwoitą rozdzielczością i możliwość korzystania z komputera jak z tabletu, co daje dodatkowe możliwości. Ponadto w a bebechach znajdziemy takie parametry jak:

Zrzut ekranu 2023 01 19 o 15.19.14

Gorąco polecam przejrzeć, jeśli planowaliście zakup drugiego komputera, ale szkoda było Wam kasy lub poszukiwaliście sprawnego komputera dla swojej pociechy, czy seniora. Tutaj znajdziecie promocje na X-Kom, a tutaj na Media Expert.

Chrome OS zainstalujemy na każdym komputerze PC i Mac