Pokemon Go to zdecydowanie jedna z najgłośniejszych produkcji w branży gier. Kilka lat temu niepozorna aplikacja na urządzenia mobilne była na ustach wszystkich. Gra polegająca na łapaniu Pokemonów podczas spaceru stała się tak uzależniająca, że dochodziło przez nią do wypadków, a twórcy zmniejszali pojawianie się stworków w niektórych lokacjach.

Wydawałoby się, że lata świetności Pokemon Go są już zdecydowanie za nami. Może faktycznie nie widzimy już tytułu na pierwszych stronach gazet, ale okazuje się, że gra studia Niantic ma się całkiem dobrze. Pokemony są dalej łapane przez sporo osób, a co chwile możemy liczyć na kolejne eventy.

Ed Sheeran pojawi się w jednej z największych gier mobilnych Pokemon Go

Samych wydarzeń pojawia się coraz to więcej. Rzadkie Pokemony czy przedmioty kosmetyczne to dopiero początek. Teraz poinformowano o nawiązaniu współpracy z jednym z najpopularniejszych muzyków obecnego pokolenia, Edem Sheeranem.

Brytyjski artysta ma na swoim koncie liczne wyróżnienia, a jego albumy sprzedają się świetnie. Sheeran zajmuje się też aktorstwem, ale jego epizod w Pokemon Go prawdopodobnie będzie ściśle związany z muzyką. Gra nie oferuje możliwości technicznych takich jak, na przykład Fortnite, ale pole do manewru jest dość spore.

Według plotek możemy spodziewać się specjalnego Pokemona powiązanego z wydarzeniem. Nie są to jednak potwierdzone informacje. Próżno szukać jakichkolwiek szczegółów związanych z eventem czy to po stronie twórców gry, czy też samego artysty. Tajemnicą pozostaje też data pojawienia się wydarzenia, jednak najpewniej będą to najbliższe tygodnie.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy z ważniejszych gościnnych występów muzyków w grach. W Fortnite mieliśmy już okazję zobaczyć koncert Ariany Grande czy Travisa Scotta. Dodatkowo współpraca Eda Sheerana z Niantic pozwala twierdzić, że branża gier rozwija się coraz lepiej, a popularność samych gier wzrasta. Miejmy nadzieję, że występ brytyjskiego piosenkarza w Pokemon Go będzie udany i zaciekawi oczekujących graczy.