Użytkownicy Samsung Galaxy S23 pewnie nie mogą się już doczekać. To jednak właśnie ta chwila — Samsung One UI 6 oparty na Androidzie 14 będzie za chwilkę dostępny w wersji beta, dla zainteresowanych testem. Podpowiadamy, jak się na nie zapisać.

Samsung jako czołowy producent od lat rozwija swoją nakładkę One UI. Dopracowana do perfekcji, stale jest dopieszczana. Stanowi też odpowiedz na prośby klientów, dzięki czemu lepiej odpowiada na ich potrzeby. Teraz w nowej wersji One UI 6 opiera się na świeżej wersji systemu Android 14. Wcześniej dowiedzieliśmy się też, na jakie urządzenia trafi, a Marcin przygotował na bazie tych informacji listę urządzeń. One UI 6 już za chwilę zadebiutuje — przygotujmy się!

//dzisiaj na dailyweb

Samsung One UI 6 z Android 14

Nowa nakładka bazuje na systemie Android 14. Tym razem jednak Samsung współpracuje bardzo blisko z Google. Owocem tej współpracy ma być nakładka, która ma wiele dodatkowych możliwości, ale wrażeniem użytkowania przypomina czystegi Androida. To pozytywna zmiana, której nie możemy się doczekać.

Samsung One UI 6
Tak ma wyglądać ekran powiadomień i szybkich funkcji / fot. Samsung

Z zapowiedzianych zamian dużo dotyczy natywnych funkcji nowego systemu Android 14. Jest tu jednak wiele zmian względem wyglądu, które wykraczają poza funkcjonalność systemu. Nowe mają być panele z szybkimi ustawieniami, które dostępne będą przy przeciągnięciu palcem po ekranie od prawego górnego rogu. Nowa ikonografia oraz nowy systemowy font poprawią ergonomię, oraz czytelność informacji.

Samsung odda nam do dyspozycji też nowe emotikony, których używać będzie można podczas pisania. Zyskamy też dostęp do paneli przy zablokowanym ekranie, które symbolizować będą aktualnie wybrany tryb — to funkcja, która podobna jest do tej w iPhonie i pozwoli włączać tryby pracy, skupienia i innych. Ma oferować również kilka dodatkowych funkcji, które będą personalizować te ekrany. Dodatkowo zobaczymy mnóstwo pomniejszych zmian, które lepiej mają wpływać na obsługę telefonem. Niestety, przed wypuszczeniem bety nie mamy dostępnej pełnej ich listy.

Fotograficzne porównanie: iPhone 14 Pro vs Samsung Galaxy S23 Ultra

Dostępność

Kilka dni temu niemiecki oddział Samsunga zaliczył falstart i opublikował na swoim blogu informacje o nowym One UI 6. Niestety, prawie natychmiast je usunięto. Dziennikarze zagranicznych mediów mieli również do wczoraj embargo na przekazywanie informacji o dostępności One UI 6 w wersji beta  w programie testowym Samsunga.

Galaxy S23

Teraz wyjawiają oni, że wersja testowa miała się pojawić do ściągnięcia już wczoraj. Niestety tu zaliczono jakąś obsuwę. Jej dostępność ma pojawić się jednak na dniach. Możliwość testów dotyczy na razie jednak tylko 3 krajów — USA, Niemiec oraz Korei Południowej i ogranicza się tylko do  rodziny Galaxy S23.

Recenzja Samsung Galaxy S23+: niewielkie, choć potrzebne każdemu zmiany

Niemniej to już znak, że za parę chwil również i kraje europejskie otrzymają do testów Samsung One UI 6 z Androidem 14. Warto więc się przygotować i przystąpić do programu z testami. Podpowiadamy jak to zrobić.

Instrukcja

  1. Zainstaluj aplikację Samsung Members z Google Play.
  2. Zaloguj się przy użyciu swoich danych z konta Samsung. Jeśli go nie masz, musisz je założyć. Mieszkańcy USA, Niemiec oraz Korei Południowej już za kilka chwil powinni zobaczyć duży monit o dostępności One UI 6 do pobrania, na głównej stronie. W pozostałych krajach należy oczekiwać na jego pojawienie się. My polecamy sprawdzać ten stan regularnie.
  3. Gdy informacja o dostępności się pojawi, kliknij ją i dokończ proces rejestracji beta One UI 6
  4. Po wszystkim wyłącz aplikację Samsung Members. Wejdź w Ustawienia, następnie Aktualizacja Oprogramowania i pobierz aktualizację.

Więcej informacji o Samsung One UI 6 dostępnych jest na oficjalnej stronie.