Wygląda na to, że Apple przygotowuje się do poważnego rebrandingu swojej usługi Apple ID. Zmiana ma nastąpić jeszcze w tym roku.

Apple ID to konto, które umożliwia użytkownikom Apple dostęp do usług takich jak iCloud i App Store. Opcja tworzenia i logowania się do Apple ID jest dostępna dla użytkowników na wszystkich platformach Apple od ponad dekady.

Dzięki Apple ID użytkownicy sprzętów z nadgryzionym jabłkiem na obudowie mogą między innymi kupować aplikacje i muzykę, synchronizować dane bezprzewodowo między urządzeniami dzięki iCloud i dokonywać zakupów w sklepie internetowym Apple.

Apple ID zmieni się w Apple Account – Konto Apple?

Apple ID animacja – konto Apple
Dzięki Apple ID zalogujesz się do wielu usług Apple. Czy tę funkcję zastąpi wkrótce Konto Apple?

Jak donoszą poinformowani w temacie dziennikarze, rebranding z Apple ID na Apple Account ma nastąpić pod koniec 2024 roku, prawdopodobnie wraz z wydaniem iOS 18 (nazwa kodowa Crystal) i macOS 15 (nazwa kodowa Glow).

Choć stwierdzenie „Apple Account” pojawiało się w zakamarkach systemów kilkukrotnie, było raczej wynikiem niedopatrzenia. Teraz Apple zamierza zastąpić istniejące wzmianki o „Apple ID” zwrotem „Konto Apple” nie tylko po to, aby utrzymać spójność, lecz także jako sposób na rebranding funkcji.

Koniec prac nad Apple Car. Firma zabija projekt i kieruje pracowników do działu AI

Prawdopodobnie taka zmiana jest potrzebna. Apple ID jest mniej czytelną nazwą od Apple Account, zwłaszcza jeżeli ta będzie tłumaczone jako Konto Apple. Spekuluje się jednak, że zmiana nie obejmie samej nazwy, a nowości pojawią się w samych funkcjach konta. Jestem bardzo ciekawy, co tym razem wymyślą deweloperzy Apple.