Najnowsze informacje sugerują, że GTA 6 może zostać zapowiedziane jeszcze w tym roku. Takie rewelacje przekazał informator o pseudonimie Tez2.

Każdy fan gier Rockstara wie, że studio nie lubi zbyt szybko tworzyć kontynuacji dla swoich gier. Podczas gdy kolejne części hitów z różnych segmentów branży (jak na przykład Battlefield, FIFA czy Call of Duty) zwykle ukazują się co roku, twórcy marek takich jak Grand Theft Auto czy Red Dead Redemption podchodzą do tematu dosyć spokojnie.

Przykładowo między premierą pierwszej i drugiej części Red Dead Redemption minęło 8 lat. GTA V także ukazało się nieco ponad 8 lat temu, więc mamy przynajmniej pewność, że w tym przypadku na sequel poczekamy jeszcze dłużej. Od lat pojawia się jednak pytanie ile jeszcze Rockstar będzie trzymał fanów serii w niepewności.

R E K L A M A

Zapowiedź GTA 6 jeszcze w tym roku?

Nowe informacje wskazują, że wcale nie tak długo. Informator Tez2 stwierdził, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy studio zaprezentuje kolejną dużą grę. Naturalnie uwaga skupiona jest na serii GTA. Od premiery Red Dead Redemption 2 minęły „zaledwie” 3 lata, więc prezentacja kolejnej odsłony tej marki zdecydowanie nie byłaby w stylu Rockstara.

Kłóciłoby się to z ostatnimi informacjami, że produkcja GTA 6 jest bardzo problematyczna i chaotyczna. Jak jednak wiadomo, takie słowa padały nie tak dawno także na temat Dying Light 2, a gra Techlandu pewnym krokiem zmierza przecież na półki sklepowe.

Istnieje więc szansa, że w tym przypadku będzie podobnie i GTA 6 jest już bliżej niż dalej.

Zgodnie z dotychczasowymi praktykami studia Rockstar, jeśli nowa część GTA zostanie zapowiedziana w tym roku, jej premiery możemy spodziewać się już w 2023. W dzisiejszych czasach trudno mówić o pewności w kwestii jakichkolwiek premier, ale zdecydowanie nie można wykluczyć, że sequel trafi do fanów serii już w ciągu następnych 24 miesięcy.

Zbliża się kolejna duża kolaboracja w świecie gier – Dr. Dre pojawi się w GTA Online

Pojawiają się także informacje, że Rockstar pracuje nad remasterem pierwszej części Red Dead Redemption. Bazując na panujących aktualnie trendach, można stwierdzić, że pewnie otrzymalibyśmy także pakiet zawierający Red Dead Redemption Remastered i Red Dead Redemption 2. Żeby potwierdzić te przypuszczenia, będziemy jednak musieli zaczekać na ruch studia.


Posłuchaj nas!