Rockstar potwierdził, że trwają prace nad kolejną odsłoną Grand Theft Auto. Poznaliśmy też datę premiery GTA V na PS5 i Xbox Series X/S. Po opóźnieniu ogłoszonym we wrześniu zeszłego roku znamy już oficjalną datę premiery GTA V na PS5 i Xbox Series X/S. Gra zadebiutuje na next-genowych konsolach 15 marca 2022, stając się tym samym tytułem dostępnym na 3 kolejnych generacjach – GTA V początkowo debiutowało bowiem na PS3 i Xbox 360.

Wersja na PS5 i Xbox Series X/S przyniesie oczywiście szereg zmian wizualnych. Rozdzielczość ma sięgać 4K przy stabilnych 60 klatkach na sekundę. Zwiększono także jakość modeli i odległość renderowania, a poza tym zaimplementowano technologię HDR i ray-tracing. Jestem bardzo ciekawy, jak będzie prezentowała się funkcja śledzenia promieni w tego typu grze.

GTA 6 oficjalnie potwierdzone

Możemy też oczywiście spodziewać się innych usprawnień związanych z możliwościami nowych konsol, jak na przykład znacznie krótsze czasy ładowania (które w przypadku GTA V potrafią być naprawdę długie), 3D audio czy obsługa zaawansowanych funkcji haptycznych.

R E K L A M A

Odświeżone GTA V przyniesie też zmiany w GTA Online. Najważniejszą z nich jest fakt, że tryb sieciowy będzie na nowych konsolach osobną grą, która przez pierwsze 3 miesiące od debiutu będzie darmowa. Pojawią się nowe funkcje, takie jak kreator kariery, a także zmieni się system zleceń. Pełną listę zmian można przeczytać w tym artykule.

Równie niespektakularnie, bo w ramach tej samej publikacji Rockstar potwierdził prace nad kolejną częścią GTA:

Wiemy, że ze względu na długowieczność GTA V wielu z Was pytało o nowy rozdział w serii Grand Theft Auto. Przy każdym nowym projekcie, który rozpoczynamy, naszym celem jest znacznie wykroczyć poza to, co wcześniej stworzyliśmy – i z przyjemnością potwierdzamy, że prace nad kolejną częścią Grand Theft Auto są już w toku. Przekażemy więcej informacji, gdy tylko będziemy gotowi, więc śledźcie Rockstar Newswire. W imieniu całego naszego zespołu dziękujemy wszystkim za wsparcie i nie możemy się doczekać, by wkroczyć z Wami w przyszłość.

Miejmy nadzieję, że premiera GTA 6 nastąpi już niedługo i będzie miała znacznie większy rozmach, niż powyższa wiadomość.


Posłuchaj nas!