Subskrypcja YouTube Premium w planie rodzinnym zdrożeje o 5 USD. Google ewidentnie chce w ten sposób walczyć ze stratą wynikającą ze współdzielenia usługi przez użytkowników.

Sprytne! Google podnosi ceny Planu rodzinnego w YouTube Premium o 5 dolarów miesięcznie. Po podwyżce nie będzie to już więc 17,99 USD, lecz 22,99 USD. Na ten moment czekamy na informację, ile dokładnie zapłacą polscy użytkownicy. Zmiany ceny nie dotkną natomiast planów indywidualnych w YT Premium. Biorąc pod uwagę decyzję giganta z Mountain View, dzielenie się opłatą za subskrypcję z innymi (jak wiadomo – nie tylko członkami rodziny) nie będzie już tak opłacalne jak wcześniej. Tym samym, część osób nie będzie już próbowała zaoszczędzić i zdecyduje się przejść na plan indywidualny.

R E K L A M A

YouTube

Plan rodzinny YouTube Premium nie będzie już tak opłacalny. Google podnosi ceny

Drożeje wszystko. Smartfony, tablety, a także usługi. Galopująca inflacja i wzrost kosztów powodują, że dziś coraz większa liczba producentów sprzętu, a także usługodawców decyduje się na zmianę cenników. Niektórzy starają się przy tym nie uderzyć we wszystkich swoich klientów. Tutaj przykładem będzie Google. Na ten moment firma nie zdecydowała się na podniesienie ceny subskrypcji YouTube Premium wszystkim. Oberwie się jedynie członkom Planu rodzinnego.

Nie podejmujemy tych decyzji lekko i zdajemy sobie sprawę, jak trudne może to być dla naszych członków. Ta nowa cena odzwierciedla pełną wartość YouTube Premium i pozwoli nam opracować jeszcze więcej funkcji Premium oraz nadal wspierać twórców i wykonawców, których nasi członkowie oglądają i słuchają w YouTube. – powiedziała w oświadczeniu rzeczniczka YouTube Marni Greenberg dla The Verge

Nie jest wielką tajemnicą, że Plan rodzinny, jest rodzinny tylko z nazwy. W teorii powinni korzystać z niego członkowie danej familii, ale w praktyce rozwiązanie to służy użytkownikom do współdzielenia konta i opłat. Tym samym za miesięczną subskrypcję przychodzi płacić cenę dwukrotnie niższą niż świeżo parzona kawa w urokliwej kafejce. To może się niedługo skończyć. Konkretnie – rozwiązanie przestanie mieć sens, kiedy nie będzie już opłacalne. Dla przypomnienia dodam tylko, że YT Premium pozwala na oglądanie treści bez reklam, oglądanie wideo w tle, a także na pobieranie multimediów oraz dostęp do serwisu z muzyką YouTube Music Premium. Dziś, jest mi trudno wyobrazić sobie YT pozbawiony tych bonusów.

Elon Musk zwolni większość pracowników Twittera. To sparaliżuje działanie platformy społecznościowej