Xiaomi 14 Pro zapowiada się na smartfona, który już po samej specyfikacji wygląda na urządzenie premium. Kolejny wyciek powoduje porównania do samego iPhone’a 14.

Xiaomi 14 Pro będzie pierwszym smartfonem na rynku z tytanową obudową. Tak przynajmniej donosi jeden z bardziej sprawdzonych na rynku leaksterów – Ice Universe’a. Na początku miesiąca umieścił tweeta z tą – jakże interesującą informacją, stawiając Xiaomi w szeregach smartfonów raczej nie na każdą kieszeń. Nie znamy jeszcze cen i daty wejścia na rynek nowego modelu, tym bardziej że przed nami jeszcze premiera Xiaomi 13T, który ma zadebiutować we wrześniu 2023 roku.  Nie przeszkadza to oczywiście, aby w sieci pojawiały się kolejne przecieki. Digital Chat Station podał kolejną bardzo interesującą informację.

//dzisiaj na dailyweb

Xiaomi 14 Pro to tytan z łącznością satelitarną

Xiaomi 14 Pro
Xiaomi MIX Fold 3

Xiaomi 14 Pro nie dość, że będzie miał tytanową obudowę, to zostanie wyposażony w łączność satelitarną. To element specyfikacji, który w smartfonach ze świecą szukać. Do grona modeli takich jak: Huawei Mate 50 Pro, iPhone 14 i Motorola Defy 2 dołączy Xiaomi 14 Pro. Bardzo technologiczny progres, który na pewno będzie miał wpływ na cenę. Będzie to flagowiec – raczej nie na każdą kieszeń. Ponadto nowość otrzyma wyświetlacz ze szkłem ochronnym wykonanym z nanoceramiki, więc mamy dodatkowy atut, który nie spowoduje, że smartfon będzie tani. Oczywiście są to wszystko przecieki i dotyczą modelu Xiaomi 14 Pro. Podstawowy Xiaomi 14 może mieć zgoła inną specyfikację.

Xiaomi 14 Pro to pierwszy smartfon z Androidem tego typu. Tak, chodzi o tytan

Xiaomi nie zwalnia tempa, jeśli chodzi o unowocześnianie swoich telefonów. Na chińskim rynku już zadebiutował Xiaomi MIX Fold3, będący taką hybrydą składaka i sprzętu do robienia wysokojakościowych zdjęć. Kolejny z modeli – Xiaomi 13 Ultra, który miałem okazję mieć w ręku na evencie Xiaomi – to niezłe cacko. Solidny telefon ze sporych rozmiarami obiektywem stanowi  ciekawostkę na rynku, bowiem wygląda osobliwie.

Xiaomi dba o technologiczne rozwiązania

Poza tytanową obudową, łącznością satelitarną oraz wyświetlaczem ze szkłem ochronnym wykonanym z nanoceramiki znamy inne szczegóły specyfikacji – oczywiście nieoficjalnie. Oto, czego możemy się spodziewać w Xiaomi 14 Pro:

  • 6,73-calowy panel LTPO AMOLED 120 CHZ
  • Rozdzielczość 3200 x 1440 pix
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
  • 8 GB LPDDR5X RAM
  • Pamięć na dane UFS 4.0
  • WiFi 7
  • BT 5.3
  • NFC
  • Akumulator 5000 mAh
  • Ładowanie 100 W (przewodowe)
Xiaomi 14 Pro
Xiaomi 13 Ultra wygląda obłędnie