Wyszukiwarka Google wprowadza największą od lat aktualizację algorytmów AI. Jak zmienią się wyniki?

IFA 2022 RELACJA! Byliśmy na IFA 2022! Zobacz najciekawsze gadżety!

Google ogłasza seryjną aktualizację algorytmów, na których opiera się Wyszukiwarka. Firma twierdzi, że znacząco poprawiła jakość i przydatność wyświetlanych wyników.

Choć na rynku dostępne są usługi takie jak Microsoft Bing, DuckDuck Go czy Yandex, największą popularnością cieszy się Wyszukiwarka Google. To usługa, która pomaga nam odnaleźć potrzebne informacje, niezależnie od tego, czy próbujemy poznać wiek Króla Juliana, czy też zależy na poznaniu struktur społecznych jednego z plemion zamieszkujących amazońskie lasy. Google czyni to wyjątkowo skutecznie, na co wpływ ma nie tylko bogate portfolio usług, z którymi powiązana jest Wyszukiwarka. Kluczowe okazują się inteligentne algorytmy oraz dodatki umożliwiające uzyskanie krótkich odpowiedzi na zadane pytania. Gigant z Mountain View stwierdził najwyraźniej, że potrzebuje.

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka Google będzie jeszcze skuteczniejsza

Od dłuższego czasu Wyszukiwarka Google zwraca nam tak zwane „polecane fragmenty”. To nic innego, jak wybrane części tekstu dostępnego w indeksowanych witrynach internetowych, które odpowiadają w sposób bezpośredni na nasze zapytanie. Rekordy te są najczęściej trafne, natomiast włodarze usługi uznali, że zwracane wyniki powinny być jeszcze dokładniejsze i co ważne – bardziej wiarygodne. W tym celu wykorzystuje się sztuczną inteligencję, a konkretnie MUM (Multitask Unified Mode). Właśnie doczekaliśmy się kolejnej aktualizacji rozwiązań AI.

R E K L A M A

Dlaczego zdecydowano się na aktualizację? Otóż jeśli zapytanie użytkownika było „fałszywe”, wynik również pozostawiał wiele do życzenia. Wiele mówiło się na przykład o frazie kiedy snoopy zabił Abrahama Lincolna, po której wpisaniu Wyszukiwarka Google zwracała dokładną datę fikcyjnego zamachu. Teraz takowe sytuacje nie będą mieć miejsca. Usługodawca sprawił, że AI będzie redukować tego typu treści o 40%.

Wyszukiwarka

Nowe systemy rankingowe będą poszukiwać możliwie najbardziej wiarygodnych źródeł, które wielokrotnie wykazywały się wiedzą oraz zgodnością z faktami. Mało tego, zanim odpowiedź trafi do „polecanych fragmentów”, będzie zestawiona z informacjami dostępnymi w innych witrynach, co pozwoli jeszcze skutecznie weryfikować jej dokładność.

Z pełną paletą zmian dostępnych w Wyszukiwarce Google możecie zapoznać się na stronie usługodawcy.

Pierwsze wrażenia z użytkowania słuchawek Edifier W800BT Plus: bateria, opóźnienia oraz aplikacja

Zobacz także

Kinowe premiery – październik 2022: TOP 5 i pełna lista 11 lat temu odszedł Steve Jobs, twórca potęgi Apple